4 Ahşap Tasarım Projesi ve Bunları Online Pazarda Satmanın Yolları

11 / 100
pexels cottonbro 7496747

Herkes hayatının bir döneminde hobisini işe dönüştürmenin hayalini kurmuştur. Ahşap tasarım, iş fikrine dönüştürülmüş hobilere en güzel örneklerden biri. Biraz el becerisi biraz da hayal edebilme yeteneği olan herkes ahşap tasarım yaparak gelir elde edebilir.

Birbirinden Farklı Ahşap Tasarım Projeleri

Ahşap tasarımlar özellikle el yapımı olmaları sebebiyle yüksek talep görüyor. Ahşabın nostaljik görüntüsü el emeği ve tasarımlarla birleşince ortaya orijinal ürünler çıkıyor. İşte uygulayabileceğiniz ahşap tasarım projeleri…

Ahşap Tabelalar


Tüm şekil ve boyutlarda hazırlanabilen ahşap levhalar iç ve dış mekan alanlarına hoş bir hava katıyor. El yapımı bu levhalar dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi düğün ve parti gibi davetlerde yön gösterici işaretler olarak da farklı bir seçenek olarak göze çarpıyor.

Ahşap Paletler


Nakliye firmalarının ve e-ticaret şirketlerinin büyük miktarlarda ürünü taşımak için kullandıkları ahşap paletlerin dekoratif birer ürüne dönüşebileceğini biliyor muydunuz? Raf, yan sehpa, küçük tezgah, yatak için platform ve daha pek çok ev eşyası şeklinde değerlendirilebilen bu paletlerle yaşam alanlarına farklılık katabilirsiniz.

Mutfak ürünleri


Ahşap mutfak ürünleri denince akla pek çok farklı gerecin yer aldığı uzun bir liste geliyor. Bu listede ahşap kaşıklar, bardak altlıkları gibi bilindik ürünlerin yanı sıra kesme tahtaları, peçetelikler, servis altlıkları gibi birçok ürün de bulunuyor. Üstelik bu ürünleri kişiselleştirecek şekilde sipariş vermek de artık mümkün!

Mobilya


Her evin demirbaşı mobilyalar ahşap malzemeden yapıldığında daha yoğun bir ilgi görüyor. Bunun yanı sıra gelişen teknolojiyle birlikte el yapımı mobilya meraklıları tasarımcılara doğrudan ulaşıp online satış sistemi sayesinde kolaylıkla alışveriş yapabiliyor.

Ahşap Tasarımları Online Pazarda Satmanın Yolları

Ahşap tasarım projelerini oluşturmak yolun sadece yarısı. Peki, bu ürünleri alıcıya ulaştırmanız için hangi yollardan geçmeniz gerekiyor?

Ürününüzü seçin


Başlangıçta aklınızda herhangi bir ürün yoksa yazımızın ilk kısmında yer alan liste size yardımcı olabilir. Eğer birden fazla tasarım fikrine sahipseniz de piyasaya göz atıp hangi ürünün revaçta olduğuna bakarak karar verebilirsiniz.

Pazarınızı tanımlayın


Ne yapmak ve satmak istediğinizi belirledikten sonra sıra ürününüzü kimin satın almak istediğini öğrenmeye geliyor. Bu aşamada pazar araştırması, rekabet analizi, sosyal dinleme ve endüstri analizleri gibi gereçlerden faydalanmanız sizi bir adım ileri taşıyor.

Bir web sitesi oluşturun


Ahşap tasarım projelerinizi satmak için seçebileceğiniz en akıllıca yerlerden biri kendi e-ticaret siteniz. Bunun nedeni, fiyatlandırma ve promosyondan nakliye ve sipariş karşılamaya kadar işiniz üzerinde tam kontrole sahip olmanız. Çünkü üçüncü taraf pazar yerleri her zaman daha fazla kısıtlama, fiziksel bir alan ise daha fazla ek yük anlamına geliyor.

Ürünlerinizi listeleyin ve fiyatlandırın


Artık ürün fotoğrafları çekme, ilgi çekici açıklamalar yazma ve tüm dünyanın görmesi ve satın alması için çevrimiçi olarak listeleme zamanı. Listelerinizi web sitenizde kullanabileceğiniz gibi üçüncü taraf pazar yerleri aracılığıyla da sergileyebilirsiniz. Ürünlerinizin fiyatını belirlerken de zamanınızı ve harcamalarınızı karşılayıp kar edecek kadar yüksek, bununla birlikte her alıcının ulaşabileceği kadar da düşük bir aralık seçmelisiniz.

Web sitenizi görünür kılın


Web siteniz aktif hale geldiğinde ve ürün sayfalarınız yayınlandığında hem organik hem de ücretli pazarlama stratejileri ve taktikleri aracılığıyla tüketicilerin online mağazanızı fark etmelerini sağlayabilirsiniz.

Ürünlerinizi bir web sitesi üzerinden satacaksanız güvenilir bir e-ticaret sitesi kurmanız çok önemli. Bunun için Sopsy ile hemen iletişime geçebilir, müşterilerinizle güven bağı kurmanıza yardımcı olacak web sitenizi kurmak için ilk adımı atabilirsiniz.

11 / 100

Leave a Comment