Blog Sayfanızı İşinize Dönüştürün

pexels vlada karpovich 4050319 1

Uzun süredir içerik ürettiğiniz blog sayfanızı artık asıl işinize dönüştürmenin vakti gelmedi mi? O zaman sizin için bir araya getirdiğimiz önerileri inceleyerek blogunuzu işinize dönüştürmek için gerekli adımları atmaya başlayabilirsiniz.

Blog Sayfanıza Özel Bir Alan Adı Alın

Diyelim ki bir seyahat blogunuz var. Markaların sizinle iş birliği yapmasını istiyorsanız ilk yapmanız gereken size özel bir alan adı almak. Eğer blog adınız ve “.com” ifadesinin arasında WordPress, Wix ya da Weebly gibi servis sağlayıcıların ismi varsa bu markalar için profesyonel görünmeyebilir. Hatta bu durum markalara işinize yatırım yapmak istemediğiniz mesajını verebilir. Bu nedenle, eğer özel bir alan adınız yoksa blog sayfanızı işinize dönüştürmek için hemen bir sunucu firmasından yararlanabilirsiniz.

Kendi Nişinizi Yaratın

Birisi blog sayfanızı ziyaret ettiğinde bu sayfanın tam olarak ne ile ilgili olduğunu anlamasını, hatta yalnızca onun için tasarlanmış gibi hissetmesini isterseniz. Ancak ziyaretçiler sitenize geldiğinde yapılandırılmış bir sayfa yapısıyla karşılaşmazsa kaybolmuş hissedebilir. Bu yüzden ziyaretçilerin incelediği tüm sayfaların ne anlattığı konusunda net olması gerektiğini unutmayın. Kendi nişinizi yaratıp bu nişe göre içerikler üretin.

E-Mail Pazarlamasının Gücünden Yararlanın

Blog sayfanızdan daha fazla kişinin haberdar olmasını istiyorsanız o zaman e-mail pazarlamasının gücünden yararlanmanız şart. Belirlediğiniz periyotlarla e-mail listenize kaliteli içerikler gönderebilirsiniz. Yine seyat örneği üzerinden gidersek; her hafta belirlediğiniz bir destinasyonla ilgili seyahat rehberleri hazırlayabilir, hazırladığınız bu rehberi listenizle paylaşabilirsiniz. Henüz bir e-mail listeniz yoksa e-mail listenizi genişletecek ipuçları verdiğimiz yazımızı inceleyin.

İçeriklerinizle Değer Yaratın

Başarılı blog sayfalarının mutlaka belirli bir hedefi vardır. Bu hedefe ulaşmak için hedef kitlenizin aklındaki sorulara kapsamlı yanıtlar veren içerikler oluşturmalısınız. İçeriklerinizde hedef kitlenizin sorunlarından ve çözümlerden bahsedebilir ya da sektörünüzle ilgili güncellemelere yer verebilirsiniz. Kısacası içerikleriklerinizle değer yaratmalı ve hedef kitlenizin ilgisini çekmelisiniz.

Arama Trafiğinizin Takipçisi Olun

Daha tutarlı bir trafiğinizin olmasını istiyorsanız SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun için online kurslar alabilir ya da Google’ın ücretsiz sertifika programlarına katılabilirsiniz. SEO uyumlu bir web siteniz ve içerikleriniz olduğunda trafiğinizdeki farka siz de inanamayacaksınız.

Blog sayfanızı işinize dönüştürmeniz için gereken temel maddeleri sizin için sıraladık. Tüm bunları uygulamak için sakın geç kalmayın!

Leave a Comment