Çok Fazla Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri

10 / 100

Bir iş kurma fikri çoğu zaman heyecan vericidir. Ancak gerçeklerle yüzleştiğinizde iş kurmanın zaman, para ve risk üçlüsünü de beraberinde getirdiğini fark edersiniz. Risk almaya ve zaman harcamaya hazır olabilirsiniz ama yeterli sermayeniz var mı? Eğer yoksa çok fazla sermaye getirmeyen iş fikirlerine açık olabilirsiniz. İşte bu fikirlerden bazıları…

pexels pixabay 355948

Bir Dropshipping Girişimi Kurun

Envanter yönetimi yapmanız gereken girişimler genellikle büyük sorumluluklar almanızı gerektirir. Örneğin; ürün almalı, stok yapmalı, paketlemeli ve kargolamalısınız. Dropshipping, bu sorumlulukların hiçbirini almanızı gerektirmeyen, dolayısıyla çok fazla sermayeye de ihtiyaç duymayacağınız bir iş modelidir. Diğer bir deyişle Dropshipping, üçüncü parti tedarikçilerin sizin adınıza envanter toplayıp gönderdiği bir fullfilment modelidir. Düşük sermayeli bir iş olmasının yanı sıra müdahale gerektirmediği ve ölçeklenebilir olduğundan başlangıç için iyi bir tercih olabilir.

Kendi Tişörtlerinizi Tasarlayın

Sıra başka bir stoksuz satış modelinde. Talep üzerine baskı tişörtler yaparak satış yapabilirsiniz. Eğer bir tasarımcı değilseniz Fiverr, Upwork, Dribble ve 99Designs gibi freelance platformlar üzerinden tarzınıza uygun bir tasarımcı bulabilir, tasarımlarınızı ona yaptırabilirsiniz. Talep üzerine baskı hizmetinde ürün başına ödeme yaparsınız. Bu yüzden toplu sipariş verdiğinizde ödeyeceğiniz miktardan daha azını ödersiniz.

Online Eğitimler Hazırlayın

Online eğitimler çok fazla sermaye gerektirmeyen iş fikirleri arasında listenin ilk sıralarında diyebiliriz. Çünkü özellikle müzik, resim vb. envanter gerektirmeyen konularda yalnızca tecrübelerinizden yardım almanız ve onları paylaşmanız yeterli. Bunun için en iyi yöntem de bir online eğitim hazırlayarak deneyimlerinizle ilgilenen kitleyle paylaşmak. Online eğitiminizi hazırlayıp Udemy gibi platformlarda satışa sunabilirsiniz. Online eğitim hazırlamanın en iyi tarafı, tüm eforu tek seferde gösterebilir, daha sonra satışlardan faydalanabilirsiniz.

El Yapımı Eşyalar Satın

El emeği göz nuru işler yapıyorsanız yaptıklarınızdan kazanmak istemez misiniz? Bu listedeki diğer iş fikirlerinin aksine bu kez envanteri düşünmeniz gerek. Ancak işin başlangıcında ürün başına envanter hesabı yaparsanız sermaye konusunda problem yaşamazsınız. Ürünlerinizi yurt dışına satmak isterseniz Etsy gibi platformlarla da iş birliği yapabilirsiniz. Ancak işe Türkiye’den başlayacaksanız bir e-ticaret sitesi kurmanız ya da potansiyel müşterilerinize bir ödeme altyapısı sağlamanız şart.

Eğer çok fazla sermaye gerektirmeyen bir iş fikri arıyorsanız bu önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. İş fikriniz ödeme altyapısı gerektiren bir web sitesi gerektiriyorsa Sopsy ile iletişime geçebilir, potansiyel müşterilerinize güvenilir bir ödeme altyapısı sunarak işe başlayabilirsiniz.

10 / 100

Leave a Comment