E-Ticaret Bana Göre mi?

pexels andrea piacquadio 941555

İnternete girip, tüm dünyaya satış yapmak mümkün. Doğru kanalları seçer, doğru adımları izlersek, tüm dünyada potansiyel müşterilerimiz var. Ama onlara ulaşabiliriz ama internette bir site açarak tüm dünyaya açılmış olmuyoruz.

E-ticaret dükkanı açmak size zor veya uzak geliyor olabilir ama asıl konu dükkan açmak değil, dükkan açtıktan sonra yapacaklarınız.

Dükkan açtınız peki şimdi n’olacak?

İnternette sadece dükkan açmak, çölde dükkan açmaya benziyor. Kimsenin ulaşamayacağı bir yerde duruyor.
 

Soruya dönersek? E-ticaret bana göre mi? 

Kim olduklarını henüz bilmiyor olsanız dahi, sizden alışveriş yapmaya hazır insanlar internette, kredi kartlarıyla bekliyor.

Peki mevcut müşteriler?

Peki şu anda bize para kazandıran, geçinmemizi sağlayan mevcut müşterilerimiz? 

Evet internette daha büyük bir kitleye ulaşabiliriz ama daha da önemlisi, mevcut müşterilerimiz. Hepsi internetteler ve yaptığımız işte ne kadar iyi olursak olalım, her an kolaylarına geldiği için bizim yerimize internette bir başkasından alışveriş yapabilirler.

Arka sokakta oturan müşterilerimiz dahi, cep telefonuyla tek tıkla internetten bir ürünü sipariş verebilecekken, bizi aramaya veya 2 adım uzakta olmamıza rağmen bize gelmeye üşeniyorlar.

Arka sokaktaki bile üşenirken, 3 arka sokaktaki, yan semtteki, uzak semtteki, diğer bir şehirdeki müşterilerimiz?

Bu online rehberde, dükkanımızın nasıl insanlara ulaşacağını ve nasıl insanları dükkanımıza çekebileceğini konuşacağız.Leave a Comment