E-Ticaret İşletmeleri için Online Ödeme Alma Yöntemleri

10 / 100
ecommerce 2607114 1920

Online ödemeler, müşterilerin daha pratik bir alışveriş deneyimi yaşaması amacıyla fazlasıyla çeşitliliğe sahip olmalıdır. Her müşterinin ödeme alışkanlığına hitap etmesi gereken ödeme sayfanız, gelirlerinizin artmasında fazlasıyla önemli bir rol oynar. Ödeme sayfanızda kendine ait bir ödeme yöntemi bulamayan müşteriler farklı mağaza alternatiflerine yönelir. Bu yüzden ödeme yöntemlerinde yer vereceğiniz her ödeme yöntemi size yeni bir gelir kapısı sayılır.

Kredi Kartları


Dünyamızın olmazsa olmazı kredi kartları, online alışverişte de en çok kullanılan ödeme araçlarından bir tanesidir. Her alışverişte kart bilgilerini ve kişisel bilgilerini tekrardan yazmak zorunda kalan müşteriler zaman kaybedebilir. Bunun için bilgileri hatırlayan ve bir sonraki alışverişte otomatik olarak kullanan bir sistemden faydalanmanız sizi müşterilerin ilk tercihleri arasında konumlandıracaktır.

Havale/EFT


Banka hesabından direkt olarak havale ya da EFT yapmak da fazlasıyla kullanılan bir ödeme yöntemi olduğu için ödeme sayfalarında muhakkak kendine yer bulmalıdır. Kredi kartında olduğu gibi uzun uzun bilgiler girmek müşteriler açısından yorucu olabilir. Bu yüzden bilgilerin hatırlanacağı bir sistem kullanmak daha avantajlı olacaktır.

Karekod


Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan yenilikçi bir ödeme aracı da karekod ile ödeme yöntemidir. En pratik ödeme yöntemlerinden bir tanesi olan karekod yöntemi, müşterilere zamandan da kazandırdığı için giderek yaygınlaşan bir kullanım alanına sahiptir.

Mobil Ödeme


Son zamanlarda müşterilerin online ödeme alışkanlıklarını fazlasıyla etkilemiş olan bir başka araç ise mobil ödemedir. Hem kolay hem de güvenilir olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Kripto Para


Kimileri her lafı geçtiğinde bir gün modasının geçeceğini düşünse de kripto paralar borsada olduğu kadar online ödemelerde de fazlasıyla kullanılır. Ödemelerini sahip oldukları kripto paraların o anki değerleriyle ödemeyi tercih eden kullanıcılar, online ödeme konusunda yaşanan köklü bir değişimin belki de ilk kullanıcıları olarak anılacaktır.

Online mağazanızın yapımında online ödeme sistemleri ilk sıralarda yer almalıdır. Temel altyapı işlemlerini hallettikten sonra önceliği vermeniz gereken online ödeme sistemleri, size para kazandıracak esas alanlardan bir tanesidir. Yüksek güvenlik standartlarına sahip olan ödeme sistemleri ve sözleşmelerle müşterilerinizde güven yaratmak da fazlasıyla önemlidir. Bunun için ödeme altyapınızın da güvenilir olması gerekir. Dilerseniz Sopsy ürünlerine göz atabilir, size uygun olanı hemen seçebilirsiniz.

10 / 100

Leave a Comment