E-Ticaret İşletmeleri İçin Dropshipping Önerileri

pexels magda ehlers 2547972

Dropshipping, geçtiğimiz yıllarda popüler olmaya başlayan; dropship, dropshipping işi, e-ticaret dropshipping veya dropshipment gibi isimlerle de bilinen dijital bir iş. Son iki yılda en popüler ve en karlı işlerden biri haline gelen e-ticaret sitelerinin bile %20’sini dropshipping web siteleri oluşturuyor. Peki, e-ticaret dropshipping’i gerçekten karlı mı? Ya da e-ticaret işletmeleri karlı bir dropshipping için neler yapabilir? Gelin birlikte görelim.

Doğru Ürünü Seçin

Yeni bir dropshipping e-ticaret sitesi açarken en zor aşama doğru ürünü seçmek. Aslında ürün seçmek kolay bir iş gibi görünse de oldukça karmaşık bir iştir. Ancak doğru ürünü seçerseniz dropshipping yaparken kar elde etmemeniz imkansız.

Bir ürünü doğru yapan pek çok kriter olabilir. Ancak doğru ürünle ilgili kesin olarak söylenebilecek şey, 3 ihtiyacı karşılıyor olmasıdır. Doğru ürün bir problemi çözer veya nüfusun ilgili bir kesimi için bir gereksinimi kapsar, arz-talep ilişkisini karşılar ve satış değeri herkes tarafından bilinir. Eğer seçtiğiniz ürün bu 3 ihtiyacı da karşılıyorsa doğru yoldasınız demektir.

Yüksek Kar Marjı Belirleyin

Satacağınız ürünleri seçtikten sonra dropshipping işi için kar marjları belirlemelisiniz. Dropshipping yaparken ürünle ilgili değer teklifi çok düşük veya sıfırdır. Bu da satış öncesi ve sonrası hizmet gibi ürüne farklı şekillerde değer katmanın en iyi yol olduğu anlamına gelir. Bu nedenle satış fiyatı genellikle maliyet fiyatının 2 veya 3 katı olmalıdır. Bununla birlikte, satılan ürünün satış fiyatı düşükse ve toptan satılıyorsa o zaman daha küçük marjlara sahip olabilir.

Dropshipping Sitenize Trafik Getirin

Dropshipping sitesine trafik çekmek aslında kolaydır. Ancak yine de size trafik çekmenin en iyi yöntemini söyleyelim. Genellikle Facebook ve Instagram reklamı çıkmanın en iyi yöntem olduğu söylenir ancak daha iyi bir yol var.

Dropshipping e-ticaretine başlayan pek çok kişi pazarlama kampanyalarını tam olarak nasıl oluşturacağını bilmediği için Facebook reklamlarına başvurur. Ancak Google Ads kampanyalarının çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Facebook reklamları yerine Google Ads kampanyalarını nasıl oluşturabileceğiniz konusunda bilgi edinebilirsiniz.

İyi Bir Tedarikçiyle Çalışın

Dropshipping yapmaya karar verdiyseniz tedarikçinizi iyi seçmelisiniz. Dropshipping e-ticaretine izin veren neredeyse tüm platformlarda, dropshipping tedarikçilerinin kendi kalite puanları vardır. Dilerseniz bu puanları göz önünde bulundurarak kendi siteniz için en iyisini seçebilirsiniz.

E-ticaret işletmeniz için dropshipping çalışmalarına başlayacaksanız bu 4 öneriyi dikkate alabilir, işletmenizi büyütmek için gerekli adımları hemen atabilirsiniz.

Leave a Comment