İşletmeler için Yeni Yıl Kargo Ücreti Değişikliklerine Hazırlanma Yöntemleri

9 / 100
mildlee 7KKy7 TeeVs unsplash

Yeni yılın gelmesiyle işletme maliyetlerinizde artışın olduğunu da fark etmişsinizdir. Özellikle böyle değişim zamanlarında gözünüzün maliyetler üzerinde olması gerekir. Eğer bir e-ticaret işletmeniz varsa en büyük maliyet değişikliğinin kargo ücretlerinde olduğunu görebilirsiniz. Bu da yeni yılda hem nakliye hem de genel fiyatlandırma stratejinizde değişiklik yapmanız gerektiği anlamına gelebilir. Ancak nakliye stratejinizi doğru optimize ederseniz bu değişikliklere hazırlıklı yakalanmanız mümkün.

Gelin, işletmeler için yeni yıl kargo ücreti değişikliklerine hazırlanma yöntemlerine birlikte göz atalım.

Oran Değişikliklerini Takip Edin

Bir e-ticaret işletmeniz varsa muhtemelen nakliye için anlaşmalı olduğunuz bir kargo şirketi vardır. Bu şirketlerle yaptığınız anlaşmaların tarihlerini not etmeli, anlaşma bitiş tarihi gelmeden önce yeni anlaşma ve zam oranlarıyla ilgili konuşmalısınız. Bazı kargo şirketleri zam oranlarının ne kadar olacağını önceden açıklayabilir. Örneğin; Amerika pazarında hizmet veriyorsanız USPS, 2021 yılında oranların %4.9 artacağını açıkladı. Türkiye’de de çalıştığınız kargo hizmetleriyle sorunsuz bir iş süreci yürütmek için bu oranların takipçisi olmalı, şirketiniz için en uygun ve en avantajlı seçenekle ilerlemelisiniz.

Nakliye Stratejinizi Optimize Edin

Yeni yıldaki kargo ücreti değişikliklerine hazır olmanızın yolu nakliye stratejinizle doğru orantılıdır. Doğru bir nakliye stratejisi ile ilerliyorsanız kendinizi bu değişikliklere çoktan hazır hissedebilirsiniz. Bunun için halihazırdaki nakliye stratejinizi gözden geçirin. Kargo bedava stratejisi mi uyguluyorsunuz? Her gönderiden sabit bir kargo ücreti mi alıyorsunuz? Ya da ürün türüne ve gönderilecek lokasyona göre kargo ücreti mi hesaplıyorsunuz? Yönteminizi analiz ettikten sonra işinize gerçekten uyumlu olmadığını düşünüyorsanız nakliye stratejinizi optimize etmenin zamanı gelmiş demektir.

Kısacası mevcut nakliye stratejiniz, 2021’de yürürlüğe giren oran değişikliklerini hesaba katacak şekilde güncellenebilir ya da halihazırdaki stratejiniz, nakliye stratejinizi sıfırdan yapılandırmanız gerektiğini gösteriyor olabilir. Durum ne olursa olsun yeni yıl kargo ücretleri değişiklikleri fiyatlandırma stratejinize uymuyorsa stratejinizi değiştirmek işletmeniz için de taze bir başlangıç yapmanıza imkan tanır. Ayrıca yeni bir stratejiye rağmen kargo ücretlerinizi düşürmek isterseniz Kargo Maliyetlerini Düşürmenin Yolları içeriğimize hemen göz atabilir, sizin için bir araya getirdiğimiz önerileri uygulayabilirsiniz.

9 / 100

Leave a Comment