İşletmeniz için En İyi Müşteri Desteği Servisini Seçin

pexels andrea piacquadio 845451

Bir e-ticaret işletmeniz varsa muhtemelen online müşteri desteği sağlıyorsunuzdur. Ancak müşterilerinizin soru ve sorunlarına tam anlamıyla destek olmak için doğru müşteri desteği servisi ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Gelin, kullanabileceğiniz en iyi müşteri desteği servislerine birlikte bakalım.

Hiver

Hiver, Gmail/G Suite üzerine kurulmuş bir yardım masasıdır. Bu nedenle sadık veya deneyimli Gmail kullanıcıları için Hiver, doğal bir seçenek. Zaten web siteleri de “Müşteri desteğinizi, satışlarınızı ve projelerinizi Gmail’den yürütmek için ihtiyacınız olan her şey.” diyerek konuyu özetliyor. Siz de işletmenizde bir Gmail kullanıcısıysanız müşteri desteği servisi tercihinizi Hiver’den yana yapabilirsiniz. Ayrıca Hiver, çok sayıda paylaşımlı mail kutusuna erişim sağlar. Bu sayede ekibinize belirli mail kutularını devredebilir ya da müşteri desteği ile ilgili diğer görevleri takip edebilirsiniz.

Help Scout

Help Scout, müşteri desteği olarak kullanabileceğiniz bir başka online servis. Help Scout’un en önemli özelliklerinden biri tüm müşteri ekibinizi aynı sayfada tutabilmeniz. Kolay etiketleme özelliği sayesinde herhangi bir konuyla ilgili kişiyi etiketleyebilir, ona özel notlar gönderebilirsiniz. Ayrıca Help Scout’un Canlı Destek servisi de çok kullanışlı. “Beacon” olarak da bilinen bu canlı destek servisi, yalnızca müşterilerinizin destek ekibinizle sohbet etmesine ve e-posta göndermesine olanak sağlamaz, aynı zamanda tüketicileri kendi kendine yardım kaynaklarınıza ve SSS’lere ilk çağrı noktası olarak başvurmaya teşvik eder.

Groove

Groove’un paylaşılan gelen kutusu, müşteri destek ekiplerinin gelen istekleri kolayca düzenleyip önceliklendirebildiği, birden çok gelen kutusunu ve hesabı yönetebildiği ve sorunları gereksiz karmaşıklık olmadan hızla çözebildiği basitleştirilmiş bir deneyim sunar. Platform; e-posta, sosyal medya, canlı sohbet transkripsiyonu ve telefon görüşmelerini bir arada toplar. Ek olarak görevler, özel notlar, bahsetmeler, sohbet geçmişi, durumlar gibi daha pek çok ortak çalışma araçlarına da Groove’la erişebilirsiniz.

Freshdesk

Freshdesk’in ortak paylaşımlı mail kutusuna erişim özellikleri bir hayli etkileyici. Müşterileriniz ister telefonla, ister mail yoluyla, ister canlı sohbet üzerinden iletişime geçmek istesin, Freshdesk’in altyapısı hepsini karşılamaya yeter. Onlarla hangi kanal yoluyla iletişime geçtiyseniz görüşmenizi ticket’lara (destek biletleri) dönüştürebilir ve konu hakkındaki gelişmeleri kolaylıkla takip edebilirsiniz. Diğer yandan, ücretli planlardan birini kullanırsanız Freshdesk’in canlı sohbet desteğinden de yararlanabilirsiniz.

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre size en uygun müşteri desteği servisini seçebilir, müşterilerinize en iyi hizmeti sunmak için bir adım atabilirsiniz.

Leave a Comment