Kargolamayı Kolaylaştıran Ambalaj Malzemeleri

pexels karolina grabowska 4498152

Satışını yaptığınız ürünleri müşterilerinize gönderirken en iyi şekilde paketlemeniz çok önemli. İyi bir paketleme hem müşterinin algısını olumlu yönden etkiliyor hem de ürününüzün hasar görmeden ulaşmasını sağlıyor. Peki, iyi bir paketleme ve sorunsuz kargo için hangi ambalaj malzemelerini kullanmalısınız? İşte kargolamayı kolaylaştıran ambalaj malzemeleri…

Oluklu Mukavva

Oluklu mukavva pek çok firma tarafından tercih ediliyor. Ağır ürünlere karşı dayanıklı olması, ürünleri dış basınç ve neme karşı koruması, pek çok ürün çeşidini paketleyip kargolamak için uygun oluşu popülaritesinin artmasına yetiyor. Üstelik mukavvayı yanmaya ya da ıslanmaya karşı daha dayanıklı olması için çeşitli kaplamalarla kaplayabilirsiniz.

Shrink Naylonu

Hem makine hem de elle kullanılabilen Shrink Wrap, ürünü kaplayan, darbelere, suya ya da neme karşı koruyan, dağılmasını engelleyen (özellikle kağıt, defter gibi ürünlerde) polietilenden üretilen bir ambalaj malzemesi. Esnek ve özel bir plastik malzeme olan Shrink Wrap, ısı ile büzüşerek ürünün paketli halinin daha az yer tutmasını da sağlıyor.

Balonlu Naylon

Özellikle kırılacak ürünleri paketlerken ürünü sarmak, diğer ürünlerle birbirine çarpıp zarar görmemesini sağlamak için kullanılan balon naylon, farklı sektördeki firmaların kargo süreçlerini kolaylaştıran malzemeler arasında. Kozmetik şişelerinden cam ürünlere kadar çeşitli ürün kategorilerinde kullanılan balonlu naylonlar kutu ya da poşet içlerinde de kullanılabiliyor.

Vakumlu Paket

Özellikle çabuk bozulan kuru gıdalar için kullanılan vakumlu paketler; bakteri, maya ve küfün dışarıda kalmasını sağlıyor. Uzun ömürlü bir kullanım için de tercih edilen vakumlu paketler, şehirlerarası kargolamada hayat kurtaran ambalaj malzemelerinden.

Vinil Bantlar

Koli bandının kargolamada ne kadar çok işe yaradığı, en çok kullanılan ambalaj malzemelerinden biri olduğu tartışılmaz. Ancak yapıştırma ve paketlemede suya, neme dayanıklı bir bant arıyorsanız vinil bantlar en kullanışlı ürünler arasında. Bu bantlar sıvı dolu kutu ve şişelerin sızdırmasını engellemek için de ürünlerin ağız kısmına sarılabiliyor.

Tüm bu malzemeleri kullanarak kargolarınızı güvenli ve kolay bir şekilde paketleyebilirsiniz. Kargo paketleme işlemlerini iyileştirerek müşterilerinize daha iyi hizmet verebilir, sadık müşteri sayınızı da artırabilirsiniz.

Leave a Comment