1. Home
 2. Başlarken
 3. Instagram’da Alışveriş özelliğini etkinleştirme

Instagram’da Alışveriş özelliğini etkinleştirme

Başlamadan önce

 • Ürünleri gönderilerde ve hikayelerde öne çıkarabilmeniz için hesabınızın Instagram’da Alışveriş için onaylanmış olması gerekir.
 • Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.
 • Instagram’da alışveriş özelliğini Instagram Uygulamanızdan etkinleştirebilmeniz için öncelikle Instagram’da alışveriş kurulumunu tamamlamış olmanız gerekir.

Instagram Uygulamasında Instagram’da Alışveriş özelliğini etkinleştirme

Instagram Uygulamasından ürünleri öne çıkarma özelliğini etkinleştirmek için:

 1. Profilinize gidin ve HOwioeUX3nAgVY6sMdtE1H2EEKfIRf HChlbpl5r5MpnQPEPgO4 kw4FouLjwUYEV cCt0xc Axg8yKMbs8VPjUUqndYB6rs8sPCSNFkqMvCGlob 4Iv8f1FPqfOfYu82ZwBMF3a simgesine dokunun
 2. jYOh7T2TzZrPbeaXirrxar8 Wq0ubqflu3At87YlklSJGTRI QDx2nXX0qoBf4Fr9NXyBZnzw4vk0Xao7RqyMxU9QrPm178 vVwxusOn2YIqFXMtjOwZJ2 bTVzyfHM5b0lQc2wGAyarlar’a dokunun
 3. İşletme’ye dokunun.
 4. Alışveriş’e dokunun. Not: Alışveriş’e dokunma seçeneği sadece Instagram’da Alışveriş özelliği için onaylanmış hesaplar tarafından kullanılabilir.
 5. Devam’a dokunun
 6. Profesyonel hesabınıza bağlayacağınız bir ürün kataloğu seçin.
 7. Bitti’ye dokunun.

1. Adım Bir katalog ile bağlantı kurun.

Ardından, Instagram işletme profilinizi bir Facebook kataloğuna bağlayın. Bunu yapmak için iki seçeneğiniz bulunur.

1) Katalog Yöneticisi‘ni kullanın.

Bu, kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Kendinize yeni bir katalog oluşturabilir veya mevcut bir katalog ile bağlantı kurabilirsiniz.

Not: Ürün etiketleri ve çıkartmaları kullanmak istiyorsanız (muhtemelen istersiniz), bir E-Ticaret Kataloğu seçin.

2) Bir Facebook Ortağı kullanın.

Biraz yardım almaktan zarar gelmez. Kataloğu ayarlamak korkutucu görünüyorsa, onaylı ortaklarımız yardımcı olabilir.

2. Adım Uygulamaya kaydolun.

Hesabınız ile kataloğunuz bağlandıktan sonra Alışveriş özelliğine kaydolmak için Instagram uygulamasına gidin. Profilinizin ayarlarına gidin, İşletme’ye ve Instagram’da Alışveriş’e dokunun. Her şeyin uygun olduğundan emin olmak ve hesabınızı incelemeye göndermek için adımları izleyin. Bu işlem genellikle birkaç gün sürer ancak bazı durumlarda daha uzun sürebilir. İstediğiniz zaman Ayarlar’da Alışveriş kısmını ziyaret ederek inceleme durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Onaylandıktan sonra Instagram’dan bildirimler alır, gönderi ve hikayelerinizde ürünleri etiketlemeye başlamak için Ayarlar’da Alışveriş özelliğini ayarlamayı tamamlarsınız.

3. Adım İlk alışveriş gönderinizi veya hikayenizi oluşturun.

Artık mağazanızı oluşturduğunuza göre, Instagram gönderilerinize ve hikayelerinize ürün etiketleri ve çıkartmalar eklemeye başlayabilirsiniz. Gönderinizi her zamanki gibi oluşturmaya başlayın ve kataloğunuzdan bir ürün eklemek için Ürünleri Etiketle’ye dokunun. Görsel veya video gönderisi başına beş adede kadar, çok görselli gönderi başına ise 20 adede kadar ürün ekleyebilirsiniz. Ayrıca geri dönüp işletme profilinizdeki eski gönderilere de alışveriş etiketleri ekleyebilirsiniz.

Instagram Stories’de, hikaye başına bir ürün çıkartması eklenebilir. Ve ürün çıkartmalarının renk ve metnini ayarlayabilirsiniz.

Hayırlı satışlar!

4. Adım Alışveriş İstatistiklerinize göz atın.

Alışveriş gönderilerinizin ve hikayelerinizin nasıl performans gösterdiğini görmek için profilinizdeki İstatistikler sekmesini ziyaret edin. Bu istatistikler size müşterilerinizin neler istediğine dair daha fazla bilgi sağlayabilir ve böylece onlara daha alakalı ürünler sunabilirsiniz.

Updated on 28/10/2020

Was this article helpful?

Related Articles

Desteğe ihtiyacın var mı?
Aradığın cevabı bulamadıysan bize yaz.
İletişim & Destek

Leave a Comment