Mobil Satışlarınızı Arttırmanın Yolları

pexels photomix company 230544

Online alışveriş yapmayı seven, e-ticaret sitelerinin kampanyalarını sıkıca takip eden pek çok kişi alışverişlerini mobil cihazları aracılığıyla yapıyor. Bu da e-ticaret markalarının mobil uyumluluğa ya da mobil uygulamalara yönelmesi gerektiğini net bir şekilde gösteriyor. Yazımızda daha çok kazanmak için mobil satışınızı nasıl artıracağınıza dair ipuçlarını bulabilirsiniz.

E-ticaret Sitenizin Mobile En Uyumlu Hale Getirin

E-ticaret sitenizi bilgisayardan görüntüleyen kişiler ile tablet ya da telefonları üzerinden görüntüleyen kişilerin aynı derecede pratik bir alışveriş gerçekleştirmeleri şart. Bu nedenle online mağazanızı mobil uyumlu hale getirip küçük ekranlarda tamamen kullanıcı odaklı bir tasarım sunun. Eğer bütçeniz varsa bir mobil uygulama da hazırlatabilir, böylece telefon ve tabletinden alışveriş yapan kişilerin işlerini daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Barkodlu Mobil Kuponlar Hazırlayın

Bankacılıktan online alışverişe artık pek çok sektör, dijital barkodları kullanıyor. Siz de dijital barkodları bir kupon gibi kullanabilirsiniz. Mobil alışverişlerinize özel indirimler ya da çeşitli avantajlar sunan barkodlu mobil kuponlar ile müşterilerinizi satışa yönlendirebilir, hatta bu barkodlar sayesinde mobil uygulamanızın daha çok kişi tarafından indirilmesini de sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Es Geçmeyin

Online alışveriş yapmayı sevenler, Instagram, Pinterest gibi ilham verici kanalları sıkça takip ediyor. Ev dekorasyonundan giyime kendileri için en uygun ürünleri buradan buluyor. Siz de bundan faydalanarak sosyal medya hesaplarının e-ticaret entegrasyonlarını kullanın. Doğrudan mobil uygulamaya ya da siteye yönlendirme yapan “satın al” butonları gibi pratik entegrasyonlarla mobil satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bildirimlerin Gücünü Kullanın

Eğer mobil uygulamanız varsa müşterilerinizi harekete geçirecek bildirimler yayınlamayı unutmayın. Bu bildirimler sadece kampanyaları, indirimleri ya da özel günleri kapsamak zorunda da değil. Onlara “Seni özledik!” de diyebilirsin “Yeni koleksiyonumuz hazır ve seni bekliyor!” da. Önemli olan sık sık iletişim kurup mobil uygulamaya davet etmek.

Eğer mobil uygulamanız yoksa ya da mobil uygulama bildirimlerine ek olarak harekete geçirici farklı bir bildirim kanalı arıyorsanız müşterilerinize SMS ile ulaşabilirsiniz. Harekete geçirici bir mesaj metni, ve web sitesine yönlendiren bir bağlantı. Oldu bu iş!

Mobil satışlarınızın artması için öncelikle bu 4 adımı hayata geçirebilir, sonrasında yepyeni geliştirmelerle mobil dünyada gücünüze güç katabilirsiniz!

Leave a Comment