Önemli Günlere Özel İçerikler Yaratarak Satışlarınızı Artırın

10 / 100
thought catalog 505eectW54k unsplash

Yılbaşı, Black Friday, Anneler Günü ve daha pek çok özel günde markanızın ön plana çıkması için yapmanız gerekenler var. Çünkü böyle günlerde müşterilerinizle etkileşim kurmak, yalnızca işletmeniz için gelir elde etmekle kalmayıp aynı zamanda sadık müşterilerden oluşan bir topluluk oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Peki, önemli günlere özel içerik nasıl oluşturulur? Gelin, birlikte inceleyelim.

Hediye Rehberi Oluşturun

tamanna rumee oH8IotAXu7M unsplash

Özellikle önemli günlerde insanların ne hediye alacağı konusunda rehbere ihtiyacı olur. Siz de bu ihtiyacı karşılamak için içerisinde mağazanızdan ürünlerin, paketleme yöntemlerinin ve hediye fikirlerinin olduğu bir hediye rehberi içeriği yayınlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken önerilerinizin hedef kitlenize özel olmasına dikkat edin. Bu içerikle daha fazla insana ulaşmak isterseniz mağazanızla iş birliği yapabileceğini influencer’larla ya da farklı mağazalarla iletişime geçebilirsiniz.

Eğitici İçerikler Paylaşın

Hedef kitleniz ürünlerinizi nasıl kullanacakları konusunda yardıma ihtiyaç duyabilir. Özel günlerde etkileşim artacağı için bu fırsatı değerlendirip eğitici içerikler paylaşabilirsiniz. Örneğin; kıyafet satan bir e-ticaret girişimiyseniz sosyal medya hesaplarınızda eski kıyafetleri geri dönüştürme yollarını gösterdiğiniz içerikler paylaşabilirsiniz. Ya da bir teknoloji girişimiyseniz hizmetinizi nasıl kullanabilecekleri konusunda eğitici videolar çekebilirsiniz.

Sık Sorulan Soruları Yanıtlayın

Herkes mağazanızla ilgili aklına gelen soruların yanıtını bulmak için SSS sayfanızı ziyaret etmen istemeyebilir. Bu nedenle özel günlerde karşılaşabileceğiniz soruları proaktif bir şekilde yanıtlamak operasyonel anlamda yükünüzü alabilir. Örneğin; bu gibi dönemlerde ürün karşılaştırma videolar yayınlayabilir, kargo sisteminizin nasıl çalıştığına dair infografikler hazırlayabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi İçeriklerine Yer Verin

Özel günlerde hedef kitlenizin tercihi olmak istiyorsanız kullanıcı deneyimlerini görebilecekleri içerikler yayınlayabilirsiniz. Tüketicilerin %90’ının satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce yorumları okuduğunu düşünürsek gerçek kullanıcı deneyimlerinin satın alma sürecine büyük etkisi olacağı kesin. Bunun için kullanıcıların ürünlerinizi kullandıkları video ya da fotoğraflar yayınlayabilir, ürünlerinize gelen yorumları birer testimonial görseli olarak paylaşabilirsiniz.

E-Mail Pazarlamasını Kullanın

Özellikle sınırlı bütçesi olan mağazalar için e-mail pazarlaması, özel günlerde etkileşim yaratmak için harika bir yöntem. Özel günler için hazırlayacağınız e-mail bültenlerini hedef kitlenize gönderebilir, onlara özel indirim kodu ve kampanyalarla satışlarınızı artırabilirsiniz. E-mail pazarlaması hakkında daha fazla bilgi almak için Üst Seviye Bir E-Posta Pazarlaması için Yapmanız Gereken 5 Şey içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Önemli günlerde özel içerikler yayınlamak, hedef kitlenize de özel hissettirir. Bu nedenle sizin için bir araya getirdiğimiz içerik oluşturma yöntemlerini değerlendirebilir, satışlarınızı artırmak için en doğru adımı atabilirsiniz.

10 / 100

Leave a Comment