Online Mağazanızı Yayına Almadan Önce Kontrol Etmeniz Gerekenler

Aylardır üzerine çalıştığınız e-ticaret siteniz nihayet açılıyor. Heyecanlı, gururlu ve çok mutlusunuz! Peki, son kontrolleriniz tamam mı? Aşağıda yer alan 4 maddeyi uygulamadan online mağazanızı yayına almayın!

İçeriklerinizi Kontrol Edin

Hem SEO’ya uygun hem de ziyaretçilerinize fayda sağlamak açısından içerikleriniz çok değerli. Bu nedenle mağazanızı yayına almadan tüm içeriklerinizi gözden geçirmeyi sakın unutmayın.

-Yazım ve imla hataları,

-Eksik meta açıklamaları,

-Yanlış etiketlendirilmiş görseller,

-Anahtar kelime kullanımı,

-Sayfa başlıkları,

-Banner metinleri ve daha pek çok durumu değerlendirip sorunsuz olduğuna emin olun.

Bunun yanında ürün sayınız çok fazlaysa en azından en çok stoğu olan ve satışına güvendiğiniz ürünler için SEO’ya uygun ürün açıklamaları yazmaya çalışın. Kategorilerinizi ise sakın içeriksiz bırakmayın.

Eğer herhangi bir hata ile karşılaşırsanız ya da içeriklerinizden emin olamadıysanız açılış tarihinizi biraz daha ertelemenizde fayda var.

Tasarım Detaylarınızı Kontrol Edin

Web sitenizin tasarımı ne kadar profesyonel olduğunuzu göstermekten kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaya kadar pek çok açıdan oldukça önemli. Kimi zaman küçücük bir tasarım hatası daha sonra büyüyen bir probleme dönüşebilir.

Bu nedenle web sitenizi yayına almadan:

-Tüm tarayıcılarda aynı görünüme ve kaliteye sahip olduğuna, (Chrome, Firefox, Safari gibi en çok kullanılan tarayıcılarda test edebilirsiniz.)

-Mobil uyumluluğunda herhangi bir aksaklık olmadığına, (Android, iOS telefonlar ve tabletlerde deneme yapabilirsiniz.)

-Tüm komut dosyalarının optimize edildiğine,

-Paragraf stillerinin doğru çalıştığına emin olmalısınız.

İşlevselliğini Denetleyin

Kullanıcılarınızın aradığını rahatça bulması, kategoriler arasında kaybolmaması ve en doğru şekilde yönlendirmesi için kullandığınız kısayollara, butonlar ya da banner’lar diğer tüm işlevsellik amacıyla eklenmiş ögeler ne kadar işlevsel denetleyin. Sosyal medya simgeleri çalışıyor mu, iletişim formu hata veriyor mu tek tek kontrol edip sorunsuz bir başlangıç yapabilirsiniz.

Hatta tüm ekibe kendi bilgisayarlarından web sitenizin tamamını gezmesini, her butona tıklamasını, bir günlerini sadece hata ayıklamaya ayırmalarını da isteyebilirsiniz. Böylece tüm ekip el birliği içinde sorunları kolayca çözebilirsiniz.

Tüm maddeler uygulandıysa artık açılışa hazırsınız! Bundan sonrası için e-ticaret dünyasında işlerinizi kolaylaştıracak içeriklerimizi takip edebilir, dijital pazarlamadan

satış artırma ipuçlarına kadar her konuda fikir edinebilirsiniz.

Şimdiden bol kazançlar, keyifli işler!

Leave a Comment