Online Ödeme Alın eChecks, ACH, Kredi Kartı ve Daha Fazlası

10 / 100
pexels andrea piacquadio 3784391

E-ticarete atılacak cesaretinizi topladınız, harika fikirlerle bu yola başladınız, hedef kitlenizin ilgisini çekeceğinizden kuşkunuz yok, her şey hazır ancak zincirin son halkası olan online ödemeler konusunda aklınızda hala soru işaretleri varsa doğru yerdesiniz. Her geçen gün online alışverişe ilginin arttığı bu dönemde online ödeme seçenekleri de fazlasıyla çeşitlilik gösterir. Bu ödeme seçeneklerinden müşteriler adına en uygun olanlarını seçmek, sizi müşterilerin gözünde bir adım ileriye taşır. Gelin, online ödeme yöntemlerini detaylarıyla inceleyelim.

Kredi Kartları ve Banka Kartları Hazinenizdir


Online ödemelerde en çok kullanılan araç kredi kartları ve banka kartlarıdır. Bu yüzden bu araçların kabul edilmediği bir online ödeme noktasının, mağazaya pek bir faydası olacağı da söylenemez. Haliyle online ödemelerde kredi kartı ve banka kartının kabul etmemek gibi bir hataya düşmeyin. Bu konu bir nokta sizin online mağaza fikrinizle de ilişkilidir. Örneğin; ödemelerde parayı dahi aradan çıkardığınız çılgın bir fikriniz varsa işler değişebilir ancak ödeme yöntemleri konusunda bu tarz bir uçukluğa girmeyecekseniz kredi kartı ve banka kartlarını daima kabul edin.

Farklılıklara Açık Olun: Elektronik Çekler


Elektronik çekler de popüler ödeme yöntemlerinden bir tanesidir. Elektronik çekler, müşterinizin kağıt çek üzerindeki bilgileri sisteminize girerek ödeme yapabilmesine imkân tanır. Bu yöntem, çekin size fiziksel olarak gönderilmesinden daha güvenli ve kullanışlı bir yoldur. ACH ödeme seçeneklerini ya da direkt olarak belli bir banka hesabından çekim üzerine kurulu olan bu sistem, giderek kullanım alanını artırır.

Mobil Ödemenin Kolaylığından Yararlanın


Online ödemelerde sıklıkla tercih edilen bir başka yöntem ise mobil ödemedir. Artık herkesin en az 1 tane akıllı telefonu var. Bu akıllı telefonlar, birçok işe yaramasının yanında online ödemelere de imkân tanır. Müşteriler için fazlasıyla hızlı, güvenilir ve kolay olan mobil ödeme de giderek etkisini artırır.

ACH’nin Gücünden Yararlanın


ACH, günümüzde fazlasıyla geniş bir ağa sahip bir ödeme servisidir. Açılımı, “Automated Clearing House” olan bu sistem, tek tık ödeme sisteminin dayandığı temeldir. Bunun yanında tekrarlanan ödemeleri de borçlandırma sistemiyle çeken bu sistem, online alışveriş sitelerinin ödeme sayfalarında sıklıkla kullanılır.

Tüm bu ödeme yöntemlerinin sorunsuz bir şekilde çalışması için güvenilir bir ödeme altyapısına sahip olmalısınız. Bunun için Sopsy ile iletişime geçebilir, işletmeniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

10 / 100

Leave a Comment