Online Olarak Satılabilecek El Yapımı Ürün Fikirleri

10 / 100
pexels pixabay 301703

El yapımı ürünler son zamanlarda oldukça popüler. Özellikle pandemiyle birlikte pek çok insan evde daha fazla vakit geçirmeye ve el emeği işlerini satarak para kazanmaya başladı. Siz de online olarak satılabilecek el yapımı ürün fikirleri arıyorsanız işte sizin için birkaç fikir…

Banyo Topları ve Sabunlar

Son zamanlarda rengarenk banyo topları ve sabunlar sizin de ilginizi çekmeye başladı mı? Yapması oldukça kolay olan banyo topları ve sabunlar başlangıç için iyi bir iş fikri olabilir. Üstelik nasıl yapılacağını öğrenmek için kursa gitmeye de ihtiyacınız yok. İnternet üzerinden nasıl yapıldıklarına dair çekilen videoları izleyebilir, gerekli malzemeleri tedarik ettikten sonra işe koyulabilirsiniz. Dilerseniz basit banyo topları ve sabunlar yaparak başlayabilir, daha sonra tasarımlarını geliştirebilirsiniz.

Desenli Tişörtler

Eğer çizim yapmayı seviyorsanız kendi kıyafet markanızı kurabilirsiniz. Özellikle desenli tişörtler, son zamanlarda herkesin ilgisini çekiyor. Dilerseniz tişörtleri kendiniz temin edebilir, dilerseniz müşterilerinizden hangi tişört üzerine desen çizilmesini istiyorlarsa size kargolamalarını isteyebilirsiniz. İşinizin tanıtımını yapmak için Instagram gibi görselliğin önde olduğu platformlardan yararlanmayı sakın atlamayın.

Abonelik Sistemli Hediye Kutuları

Abonelik sistemli hediye kutuları, özellikle el becerisi olmayan ancak küratörlük yapabilecek kişiler için ideal. Sisteme abone olan kişilere her ay farklı konseptlerde kutular hazırlayıp kargolayabilirsiniz. Örneğin; bir ay kahve konseptini, diğer ay ofis konseptini tercih edebilirsiniz. Bu sayede sisteme abone olan kullanıcılarda merak uyandırabilir, her ay sizden gelecek kutuyu heyecanla beklemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca abonelik sisteminin en güzel yanı, düzenli gelir sağlamanıza da yardımcı olmasıdır.

Mumlar

Pandemiyle birlikte evde daha fazla vakit geçirmeye başlayan herkes evini güzelleştirmek için yatırımlar yapıyor. Evin her köşesinde dekoratif eşyalar koymak da bu yatırımların bir parçası. Dilerseniz rengarenk, kokulu ya da kokusuz mumlar satarak müşterilerinizin evlerini güzelleştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın, mumların binlerce çeşidi var. Doğal, kokulu ve balmumu bunlardan yalnızca birkaçı. Dolayısıyla mum satmaya karar vermeden önce hangi tür mumları yapacağınıza karar vermelisiniz.

Seramik Eşyalar

Listedeki en teknik ürünlerden birine geldi sıra. Seramik eşyalar yapmak için el becerisine, yeterli ekipmana ve ortama ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Tüm bunları sağladıktan sonra müşterilerinizi mutlu edecek, tasarım ürünleri yapmaya odaklanabilirsiniz. Henüz başlangıç seviyesindeyseniz işe saksı yapmakla başlayabilirsiniz. Daha sonra tabak, bardak ve hatta süs eşyaları bile yapabilirsiniz.

Hangi ürünü satmaya karar verirseniz verin müşterilerinizin sizden alışveriş yapmaya ikna olması için onlara güvenilir bir ödeme altyapısı sunmanız şart. Dilerseniz Sopsy ile iletişime geçebilir, işi uzmanına bırakabilirsiniz.

10 / 100

Leave a Comment