Oturduğunuz Yerden Para Kazanmanın 8 Yolu

20 / 100
jason strull KQ0C6WtEGlo unsplash 1

E-ticaret sektörüne giriş yapmak istediğiniz halde çalışmaya mümkün olduğunca az zaman ve efor harcamak mı istiyorsunuz? İyi bir iş fikri arıyor, ancak bu fikrin aynı zamanda düşük risk potansiyeli taşımasını mı tercih ediyorsunuz? Aşağıda yer alan başlıklara göz atarak hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşte oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayabilecek 8 farklı yol…

Niş Ürünler

Niş ürünler satmak hem hedef kitlenizi kolayca belirlemenizi hem de pazarda daha düşük bir rekabet düzeyiyle mücadele etmenizi sağlar. Dilerseniz niş ürünleri doğrudan siz tasarlayabilir ya da bu tip ürünlerin yalnızca satışını gerçekleştirebilirsiniz. Niş ürün fikirlerine göz atmak için burayı ziyaret etmeniz yeterli. 

E-ticaret yolculuğunuzun başında hangi ürününüzün ne kadar satacağını ya da bazı ürünlerin elinizde kalıp kalmayacağını kestirmekte zorlanabilirsiniz. Eğer dropshipping yapıyorsanız işinizi kolaylaştırabilecek bir seçenek var: Print on demand, kısaca POD… 

POD modeli yalnızca istek üzerine yapılan ve envantere ihtiyaç duymayan baskı anlamına gelir. Bu modeli uygulayarak gelen sipariş üzerine tişört, bez çanta ya da şapka gibi ürünler tasarlayabilir, böylece ürünlerinizin elinizde kalma riskinden kurtulabilirsiniz. 

Kutu Aboneliği

Risk potansiyeli düşük girişim seçeneklerinden biri de kutu aboneliği. Ürünlerinizin elinizde kalmasını istemiyor ve kısa sürede sadık müşteriler kazanmak istiyorsanız belirli bir tema üzerinden markanıza abone olan kişilere yollayacağınız kutu içerikleri hazırlayabilirsiniz. Örneğin, kedi sahibi müşterilerinize düzenli aralıklarla mama, oyuncak, tasma ya da tarak gibi ürünlerin bir araya getirildiği kutular yollayabilirsiniz. 

Kutu içeriklerinizi önceden açıklamak ya da sürpriz olarak saklamak tamamen size kalmış. Her koşulda, bir sonraki gönderimde kaç sipariş aldığınızı önceden bilebilir ve teslimat sisteminizi kısa sürede rayına oturtabilirsiniz. Müşterileriniz hazırladığınız kutu içeriklerinden memnun kaldığı takdirde sizi tercih etmeye devam eder, böylece sadık müşterilerinizin sayısı günden güne artar. 

Dijital Ürünler

PDF dosyaları, şablonlar ve grafikler gibi dijital ürünler tekrar tekrar çoğaltılabildikleri ve çevrimiçi satılabildikleri için e-ticaret açısından oldukça düşük risklidir. Evinizden çıkmanıza gerek kalmadan, teslimat süreçlerine girişmeden ve her siparişte yeni bir ürün tasarlamadan e-ticaret yapmak istiyorsanız rotanızı dijital ürünlere çevirebilirsiniz. 

Elbette bu tip ürünleri geliştirmek için zaman ve bütçe ayırmanız gerekir. Ancak ürün kataloğunuzu oluşturduktan sonra marka başarınızı çok daha hızlı ve pratik şekilde artırabilirsiniz. 

Sanat Eserleri

Müzik, video, fotoğraf, kitap, dergi, podcast, dijital sanat eserleri… Yaratıcılığınızı konuşturarak ürettiğiniz çalışmaları satmak için yapmanız gereken tek şey, kendinize dijital bir mağaza oluşturmak. Sanatla uğraşmayı seviyor ve bunu kazanca dönüştürmek istiyorsanız çalışmalarınızı hedef kitlenizle paylaşabilirsiniz. 

Takipçi Kitlesi

Hâlihazırda geniş bir takipçi kitlesine sahipseniz, söz konusu kitle aracılığıyla oturduğunuz yerden para kazanmanız mümkün. E-ticarete atılarak kendi markanızı takipçilerinize tanıtmanın yanı sıra; ayrıca bir YouTube kanalı açabilir, TikTok ya da Instagram üzerinden ilginç içerikler paylaşabilir, kısacası sosyal medya fenomeni olmak için adımlar atabilirsiniz. Takipçilerinizin ürettiğiniz içeriklere gösterdiği etkileşim sayesinde gelir elde edebilir ve farklı markalarla iş birlikleri yapabilirsiniz. 

Freelance Çalışma

Doğrudan herhangi bir kuruma ya da şirkete bağlı olmadan, evinizin konforlu ortamında vakit geçirirken gelir elde etmek mi istiyorsunuz? O halde freelancer, Türkçe adıyla serbest çalışan olabilirsiniz. Freelancer’ların yapabileceği işler oldukça çeşitli. İçerik yazımı, grafik veya illüstrasyon tasarımı, veri girişi veya çeviri gibi alanlarda uzmanlaşabilir ya da çevrimiçi özel dersler verebilirsiniz. 

Online Dükkan

E-ticaret yapmaya karar verdiyseniz ve en kısa sürede satış yapmaya başlamak istiyorsanız online dükkanınızı açabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz her anda ve her yerde satış yapabilir, ürünlerinizi evden çıkmanıza gerek kalmadan müşterilerinize tanıtabilirsiniz. 

Sopsy ile online dükkanınızı yalnızca birkaç dakika içinde eksiksiz şekilde inşa etmek ve satış yapmaya başlamak çok kolay. Siz de e-ticaret yaparken zaman ve efor tasarrufu yapmak için Sopsy’i tercih edebilir, markanız için eksiksiz bir online dükkan oluşturabilirsiniz. 

20 / 100

Leave a Comment