Satışlarınızı Artırmak için Kaçırmamanız Gereken Özel Günler

13 / 100
kira auf der heide IPx7J1n xUc unsplash

Bir e-ticaret işletmeniz varsa satışlarınızı artırmak için bazı özel günleri kaçırmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Ancak yoğun iş temposunda bu tarihleri unutabilir, işletmeniz için hem satış hem de görünürlük konusundaki fırsatları kaçırabilirsiniz. Tam da bu yüzden 2021 takviminize eklemeniz gereken özel günleri sizin için bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

14 Şubat Sevgililer Günü

Sevgililer Günü her sene aynı gün olduğu için hatırlaması oldukça kolay. Üstelik 14 Şubat Sevgililer Günü, son yıllarda yalnızca çiçek ve çikolatalardan ibaret değil. Bu nedenle ne satıyor olursanız olun ürünlerinizi Sevgililer Günü için gönderilebilecek hediye alternatifleri olarak sunabilirsiniz. Bugüne özel çift indirimleri, 1 Alana 1 Bedava gibi klasik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Anneler Günü

Her mayıs ayının ilk pazar günü kutlanan Anneler Günü 2021 yılında 9 Mayıs tarihine denk geliyor. Bu özel günde uyguladığınız indirim ve fırsatları olabildiğince duyurmaya çalışın. Örneğin; e-mail pazarlamasının gücünden yararlanabilirsiniz. Ya da sosyal medya hesaplarınız üzerinden kutlama yapabilir, çekilişler yaparak hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Babalar Günü

Her haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü 2021 yılında 20 Haziran tarihine denk geliyor. Tıpkı Anneler Günü gibi Babalar Günü de pek çok marka için trafiği artırmak adına büyük bir şans. Dilerseniz bu özel günde de farklı stratejilerden yararlanabilirsiniz. Örneğin; babalara özel indirim kodları oluşturabilir, yine sosyal medya hesaplarınız üzerinden bu özel günü kutlayarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Black Friday

Son zamanlarda Türkiye’de de önemli günlerden biri haline gelen Black Friday, satışlarınızı artırmanız için harika bir fırsat. Bu özel günü verimli bir şekilde geçirebilmek için en az birkaç hafta önceden çalışmalara başlamalısınız. Örneğin; e-ticaret sitenizin blog sayfası varsa mutlaka Black Friday konulu, SEO uyumlu bir blog içeriği yayınlamalısınız. Ayrıca e-mail pazarlaması Black Friday için en büyük yardımcınız olabilir. Yapacağınız indirimlerle ilgili e-mail listenizi birkaç eğlenceli bülten yoluyla bilgilendirebilir, bültene abone olan kullanıcılarınıza özel fırsatlar sunabilirsiniz. Ayrıca anasayfanızı da Black Friday’e göre tasarlamayı unutmayın. Web sitenize gelenler Black Friday temasını görürse alışveriş konusunda daha kısa sürede ikna olabilir.

Hangi ülkede hangi pazara hizmet ettiğinize bağlı olarak sizin için önemli günler değişebilir. Ancak Türkiye’de bir e-ticaret işletmeniz varsa Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü ve Black Friday, kaçırmamanız gereken özel günler arasında. Bu özel günlerin tarihlerini şimdiden takviminize ekleyin, stratejilerinizle satışlarınızı artırın!

13 / 100

Leave a Comment