Satışlarınızı Arttırmak için Dijital Tecrübenizi Arttırın

pexels dominika roseclay 905163

Kullanıcıların markalarla mesaj, uygulama, web sitesi ve sosyal medya gibi dijital temas noktaları yoluyla etkileşime girdiği bu dönemde sizin de işletmenizin büyümesi için bu temas noktalarına uyum sağlamanız oldukça önemli. Sektör analistleri, dijital deneyimleri optimize edebilen şirketlerin uzun vadede iyi bir konumda olacağını öngörüyor. Ayrıca yeni satış yöntemleri bulmak, para tasarrufu yapmak, müşteri sadakatini artırmak ve müşteri hizmetlerini iyileştirmek için dijital yöntemler kullanan tüm girişim ve işletmelerin her zamankinden daha kolay yatırım alabileceğinin de altını çiziyor. Biz de dijital dönüşüme katılan markalardan biri olup satışlarınızı artırmanız için birkaç yöntemi bir araya getirdik. Keyifli okumalar!

Mobil Uygulamanıza Yatırım Yapın

Özellikle son yıllarda kullanıcılar alışverişlerini yalnızca web sitesi üzerinden değil aynı zamanda markaların uygulamaları üzerinden de yapmaya başladı. Bu durum, web sitelerinin daha az kullanıldığı anlamına gelmiyor. Ancak dijitalleşen dünyada kullanıcılara daha fazla platform seçeneği sunmanız ve bu şekilde kullanıcı deneyimini artırmanız gerekiyor. Bu nedenle eğer bir e-ticaret siteniz varsa kullanıcıların sorunsuz alışveriş yapabileceği bir uygulamanız olmalı. Unutmayın; hızlı çalışan, filtre uygulamasını iyi yapan ve ödeme altyapısı konusunda kullanıcıya güven veren bir uygulama geliştirmek hem sizin dijital tecrübenizi hem de doğal yollardan satışlarınızı artırır.

Bildirimin Gücünden Yararlanın

Bir kullanıcı olarak bildirimleri sevmiyor olabilirsiniz ancak sevmediğiniz bildirimleri bir düşünün. Bunlar muhtemelen ilginizi çekmeyen, yanlış hedeflenmiş bildirimlerdir. Eğer ilgilendiğiniz bir üründeki indirim ya da stoğu yenilenen bir ürün hakkında bildirim alsaydınız muhtemelen abonelikten çıkmayacaktınız. Kullanıcılarınıza bildirim gönderirken tıpkı bu şekilde düşünün. Kendinizi onların yerine koyup hangi bildirimleri aldığınızda heyecanlanacağınızı düşünün. Bunun için yalnızca beyin fırtınası yapmanız yeterli değil. Kullanıcı davranışlarını takip edip analiz edebileceğiniz online araçlardan faydalanmalısınız. Daha sonra kullanıcılara bildirimler gönderebilir, onları alışveriş deneyimine yönlendirebilirsiniz.

E-Mail Pazarlaması Kozunu Kullanın

Bir e-ticaret siteniz varsa üyelik yöntemini mutlaka kullanıyorsunuz demektir. Web sitenize üye olan tüm kullanıcıları potansiyel müşteriler olarak düşünebilir, onları satışa yönlendirmek için gerekli yöntemleri kullanabilirsiniz. E-mail pazarlaması bunun için en iyi yöntemlerden biri. Kullanıcılarınız sitenize üye olurken kullandığı e-mail adreslerine onların ilgisini çekecek düzenli e-mail bültenleri gönderebilirsiniz. E-mail pazarlamasını yalnızca satışa yönlendiren bir yöntem olarak düşünmeyin. E-mail pazarlamasıyla müşteri sadakatini artırmanız ve hedef kitlenizin aklında yer etmeniz mümkün. Dilerseniz yalnızca bültenler değil e-mail pazarlaması yoluyla kampanyalar da oluşturabilirsiniz. Kullanıcıya özel e-mailler atarak kampanyalara katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Mobil uygulama, bildirim ve e-mail pazarlaması, dijital tecrübenizi artırmak için üç temel yöntem. Ancak dijital tecrübenizi ve dolayısıyla satışlarınızı artırmanız için daha pek çok kanal var. Bu nedenle işletmenizin dijital gelişmeleri yakından takip ettiğinden ve bu gelişmelere uygun aksiyon aldığından emin olmalısınız!

Leave a Comment