Şimdi Al Sonra Öde Kampanyası İşinizi Büyütmenize Nasıl Yardımcı Olur?

pexels andrea piacquadio 3769747

İster online ister fiziksel satış yapın, özellikle pandemi döneminde kampanyalarınız konusunda yaratıcı olmanız gerekiyor. Çünkü artık her müşteri ve her satış, her zamankinden daha değerli. Bu dönemde kemer sıkan müşterilerinize alışveriş deneyimi konusunda yardımcı olurken işinizi de büyütmek için klasik “Şimdi Al, Sonra Öde” kampanyasından yararlanabilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı için okumaya devam edin!

Daha Fazla Ziyaretçi Dönüştürebilirsiniz

“Almost Alchemy” kitabında Dan Kennedy, 29.95 dolarlık bir ürünün satış hikayesinden bahsediyor. Kennedy, bir müşterisine bu ürünü 19,95 dolarlık iki taksitle satmasını öneriyor. Fiyat 10 dolar daha yüksek olmasına rağmen müşteri, ürünü her zamandakinden iki kat daha fazla satıyor.

Aslında bu hikaye mağazası olan pek çok kişi için oldukça tanıdık. Eğer müşterilerinize tek seferde ödeme yapmak yerine taksit imkanı sunarsanız daha fazla ürün satabilirsiniz.

Alıcılar Daha Fazla Para Harcar

Kennedy örneğinde de olduğu gibi aslında insanlar, ödeme rahatlığı uğruna daha fazla para harcıyor. Bu bir kazan-kazan durumu. Alıcılar tek seferde yüklü ödemeden kurtulurken siz de bazı ürünlerden toplamda daha fazla kazanabilirsiniz. Üstelik alıcılar her ay ne ödeyeceğini bildiği için bütçesini de önceden ayarlayabilir.

Müşterileriniz Seçeneklerinin Olmasını Sever

Müşterilerinize “Şimdi Al, Sonra Öde” gibi ödeme seçenekleri sunduğunuzda, onlar için alışverişi kolaylaştırmak istediğiniz mesajını verebilirsiniz. Bu da onlarla ortak bir yerde buluşmak istediğinizi gösterdiği için müşterilerinizin firmanıza karşı olan bağını artırır. Dünyaca ünlü dijital pazarlama uzmanı Neil Patel de bu düşünceyi destekliyor. Bir e-ticaret web sitesi ziyaretçilerinin %56’sının ödeme aşamasında seçenek istediğini söyleyen Patel, özellikle pandemi gibi ekonomik zorluk yaşanan dönemlerde bu gibi seçeneklere daha fazla ihtiyaç olduğunun da altını çiziyor.

Kısacası, “Şimdi Al, Sonra Öde” kampanyası, hem firmanız hem de müşterileriniz için karlı bir seçenek. Siz ürünlerinizi kar elde ederek satabilirken müşterileriniz de bütçelerine göre alışveriş yapabilmenin tadını çıkarır. Ancak tüm bu kampanyalar güvenli ödeme sistemleri olmadan pek de yararlı değil. Bunun için ihtiyacınız olan e-ticaret çözümleri için Sopsy’i inceleyebilirsiniz!

Leave a Comment