1. Home
  2. Soru & Cevap

Soru & Cevap

10 / 100
Kargo anlaşmanız var mı?
PTT Kargo ile %10 indirimli gönderim yapabilirsiniz. Örneğin, küçük bir kutuyu KDV dahil 17,10 TL’ye Türkiye’nin her yerine gönderebilirsiniz.
Yurt dışına satış yapabilir miyim?
Şu an için yurt dışına satış yapılamıyor ancak çok yakında yurt dışı satışları başlayacak.
Sopsy’de Satış Yapabilmek İçin Şirket Olmam Gerekiyor mu?
Sopsy’de satış yapabilmek için şirket olma şartı bulunmuyor, bireysel olarak satış yapabilirsiniz. Kendi durumunuz ile ilgili dilerseniz bir mali müşavirden destek alabilirsiniz.
Satışı Yasak Olan Ürünler/Hizmetler Nelerdir?
İnternette satışı yasaklı ürün ve hizmetlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz >>
Satış Yapabilmem İçin Yaş Sınırı Bulunuyor mu?
Ticaret yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.
Başka Bir Ücret Var mı?
Yukarıda yazan ücretler dışında eticaret paketlerini kullanmak için başka gizli bir ücret, ek vergi vs ödemezsiniz.

Sopsy Güvenilir mi?
Sopsy, 30 binden fazla firma ve şahıs tarafından kullanılan güvenli bir eticaret platformudur. Tüm sayfalar güvenli SSL sertifikasına sahiptir ve tüm işlemler, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylı bir altyapı ve 3D Secure ile gerçekleşmektedir.
Bana Nasıl Destek Sağlıyorsunuz?
Sopsy online olarak haftanın her günü destek vermektedir. Sadece Sopsy paketleri için değil, e-ticaretle aklınıza takılan her konuyla ilgili bize soru sorabilirsiniz. Sorunuz varsa, ekranınızın sağ alt köşesinde duran kutuyu tıklayarak hemen destek ekibimize iletebilirsiniz.
Sopsy Ücretli mi?
Sopsy’de Fox,Picnic ve Direct e-ticaret paketleri ücretsizdir. Sadece geçen başarılı satışlar üzerinden komisyon ödersiniz. FoxPlus e-ticaret paketi ise yıllık 5500 TL’dir. Daha detaylı bilgi için fiyat sayfasına göz atabilirsiniz.
Ne Kadar Komisyon Öderim?
Fox, Direct veya Picnic üzerinden yapacağınız satış ve tahsilatlarda işlem başına %3,5 + 0,42 TL komisyon ve işlem ücreti alınmaktadır. KDV dahil değildir.
Ödeme almaya başlamak için ne yapmalıyım?
Bireysel veya kurumsal satıcısıysanız, üye olduktan sonra sizden istenilen bilgileri ve belgeleri girerek hemen satışa başlayabilirsiniz. Bilgilerinizin eksiksiz olarak girilmesi sonucu hemen satışa başlayabilirsiniz. Daha fazla öğrenmek için tıklayın. >>
Direct’i nerelerde kullanabilirim?
Direct ile yüz yüze ya da uzaktaki müşterilerinizden tahsilat yapabilirsiniz. Mağazanızda mobil pos yerine, stand satışlarınızda pos cihazı yerine ve uzaktaki müşterilerinize (örneğin sosyal medyada) ödeme linki gönderip ödeme almak için kullanabilirsiniz.
Tahsilat yapabilmek için hangi şartları sağlamalıyım?
Bireysel ya da kurumsal olarak tahsilat yapabilirsiniz. Tahsilat yapabilmek için Direct üyeliğinizin olması ve üyeliğinizde girdiğiniz bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.
Kazancım ne zaman hesabımda olur?
Kazancınız, müşteriniz ödemesini onayladıktan sonraki iş günü içinde hesabınıza geçer. Daha fazlası için tıklayın >>
Picnic e-ticaret sitesini nasıl kullanabilirim?
Sopsy’e üye olduktan sonra, otomatik site kurucusu ile ücretsiz Picnic e-ticaret sitenizi kurabilir ve finansal bilgilerinizi tamamladıktan sonra hemen satışa başlayabilirsiniz.
Picnic Dükkanımı Özelleştirebilir miyim?
Picnic ürünü ile ücretsiz olarak sade tasarım sahip bir e-ticaret sitesi oluşturabilirsiniz. Sınırsız sayıda ürün listeleyebilir kendi dükkan adınız ve logonuzu kullanabilirsiniz. Dükkan tasarımı veya daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, Fox e-ticaret paketini kullanabilirsiniz >>
Fox e-ticaret sitesini nasıl kullanabilirim?
Gelişmiş özelliklere sahip, Fox e-ticaret sitesini, yıllık üyelik ücretini ödemeye başladıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Finansal bilgilerinizi tamamladıktan sonra, hemen kredi kartıyla ödeme almaya başlayabilirsiniz.
Fox Dükkanımı özelleştirebilir miyim?
Fox, gelişmiş özelliklere sahip birden çok temanın, banner alanının olduğu şık bir e-ticaret paketidir. Sınırsız ürün listeleyebilir, ürünlerinize seçenek (beden, ölçü, renk vb.) ekleyebilir, ürünlerinizi kategorilere ekleyebilir, dükkanınıza yeni sayfalar ekleyebilir, kendi alan adınızı kullanabilir ve çeşitli kampanyalar düzenleyebilirsiniz.
Sopsy Hesabımı Nasıl Kapatırım?
Sopsy hesabınızı kapatmak ya da duraklatmak için www.sopsy.com üzerinden 09:00-22:00 saatleri arasında canlı destek ekibimiz ile iletişime geçebilir ya da destek@sopsy.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
10 / 100