Tasarım Yaparken Kullanabileceğiniz Ücretsiz Uygulamalar

4 / 100
balazs ketyi LPWl2pEVGKc unsplash

Tasarım konusunda kendinizi geliştirmek için bir adım atmak istiyorsanız pratik yapmanız şart. Ancak yolun başındaysanız tasarım uygulamalarına büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz. Sizin için bir araya getirdiğimiz ücretsiz tasarım uygulamalarını hemen inceleyin, yeteneklerinizi geliştirmek için en doğru adımı bugün atın.

Pixlr

Pixlr, kullanımı kolay ve geniş bir efekt kitaplığına sahip ücretsiz bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Fotoğraflarınıza eklemek için Pixlr’ın çıkartma, kaplama, kenarlık, simge ve dekoratif metin kitaplığına erişebilirsiniz. Pixlr’ı mobil cihazınızda da kullanmanız mümkün. Ücretsiz versiyonunu kullandıktan sonra daha profesyonel işler yapmak için aylık 4,90 dolar ödeyerek premium versiyonuna erişebilirsiniz.

Canva

Canva, sosyal medya grafikleri, logolar ve daha fazlasını tasarlamak için sürükle-bırak özellikli bir düzenleme uygulamasıdır. Canva’dan binlerce şablon bulabilir; ücretsiz stok görselleri, illüstrasyonlar, önceden ayarlanmış fotoğraf dosyaları, simgeler, şekiller ve yüzlerce yazı tipi arasından dilediğinizi kullanabilirsiniz. Üstelik Canva, yalnızca tasarımcılar için değil işi sık sık sunum yapmayı gerektiren profesyoneller için de ideal. Canva’nın Premium versiyonunu kullanmak isterseniz aylık 12,95 dolar ödemeniz yeterli.

Burst

Burst, Shopify destekli, ücretsiz bir stok fotoğraf platformudur. Görsel kitaplığı, yetenekli bir fotoğrafçılar topluluğu tarafından çekilmiş binlerce yüksek çözünürlüklü, telifsiz görsele Burst üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Burst; tasarımcılara, geliştiricilere, blog yazarlarına ve girişimcilere özel ücretsiz stok fotoğraflara erişim de sağlar.

Adobe Spark

Adobe Spark; ilgi çekici sosyal grafikler, web sayfaları ve kısa videolar oluşturmak için harika bir araçtır. Bir fotoğraf seçip metin ekleyebilir, bu fotoğrafa filtre ve animasyonlar uygulayabilirsiniz. Ayrıca kelime ve resimleri dergi tarzı web hikayelerine dönüştürmeniz de mümkün. Sosyal grafikler oluşturmak için Spark Post, web sayfaları için Spark Page ve ilgi çekici kısa videolar oluşturmak için Spark Video özelliklerini kullanabilirsiniz. Adobe Spark’ın premium versiyonunu kullanmak için aylık 9,99 dolar ödemeniz yeterli.

Fontjoy

Fontjoy, her türlü tasarım için en iyi yazı tipi kombinasyonlarını seçmenize yardımcı olur. Mükemmel eşleştirme için farklı yazı tiplerini karıştırıp eşleştirebilir, kendi tarzınızı yansıtan tasarımlar ortaya koyabilirsiniz.

İyi bir tasarımcı olma yolunda ilerliyorsanız bu uygulamalar üzerinde pratik yapıp tasarımın temellerini öğrenebilir, daha sonra profesyonel uygulamaları ya da bu uygulamaların premium versiyonlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

4 / 100

Leave a Comment