Ücretsiz Bir E-Ticaret Sitesi Açmanın Aşamaları

19 / 100
pexels photomix company 230544 2

Hayatınızı kurtaracak bir e-ticaret fikriniz var ancak bunu siteye nasıl dökeceğinizi bilmiyor musunuz? Bunun için geniş bir araştırma yapmak ve konuya hakim olmak tabii ki atmanız gereken ilk adımdır. Bu noktada ise bu işin sizin anlamayacağınız derecede karmaşık olduğunu düşünerek hevesini kaçırmamalısınız. Her ne kadar bilgi gerektiren bir alan olsa da içine girdikçe e-ticaret sitesi kurmanın aslında hiç de o kadar zor olmadığını göreceksiniz. Peki, e-ticaret sitesi kurmak için ne yapmalı?

Bir Domain İsmi Seçin


Domain adresi, basit olarak sitenizin ismidir ve size özeldir. Domain adresinizin şirket isminizden ya da ona en yakın isimden oluşması sitenizin daha kolay hatırlanabilir olmasını sağlar. Kısa, anlaşılır ve akılda kalıcı bir domain adresiyle müşterilerinizin rahatça ulaşabileceği bir e-ticaret sitesi olarak trafiğinizi artırabilirsiniz.

Doğru E-Ticaret Platformunu Seçin


E-ticaret platformları, eşsiz girişim fikirleriniz için en iyi altyapıları sunmak amacıyla hizmet verir. Bu altyapıyı siz de kurabilirsiniz ancak web sitesi yazmak konusunda geniş bir bilginiz olması gerekir. Çünkü bunu kurmak kadar sürdürmek de fazlasıyla zahmetlidir. Sitenizin içindeki araçları, tasarımı ve işleyişi kolayca yönetebileceğiniz bir e-ticaret platformu seçmek, sizin için daha doğru olacaktır.

İyi Bir Hosting Edinin


Hosting hizmeti, web sitelerinin yayımlanmasını ve ulaşılabilir olmasını sağlayan servislerdir. Sitenizin kesintisiz devam etmesi, içindeki verilerin saklanmasını ve bunun gibi birçok olanak sağlayan hosting sitenizin kalbi denebilir. İyi bir hosting servisi seçerek daha kaliteli bir müşteri deneyimi sunabilirsiniz.

Site Tasarımınızı Ferah Tutun


Müşterilerin gezinirken kendilerini rahatsız hissetmeyeceği, gitmek istediği yere site görselleriyle kavga ederek ya da kendini bir karmaşanın ortasında bularak değil, kolayca ulaşabileceği bir tasarım seçin. Çünkü müşterilerin o karmaşadan kurtulması tek bir çarpı işaretine basmasıyla kolayca son bulur.

Ve Detaylar…


Aslında şu ana kadarki adımları uygulayarak sitenizi kurmuş sayılabilirsiniz ancak başka adımlar da var. Öncelikle müşterilerin ihtiyaçlarına hitap eden iyi bir içeriğe sahip olmanız gerekir. Bunun yanında güvenlik sertifikalarına sahip olmalı, kolay ödeme yapılabilen bir ödeme sayfası oluşturmalı, müşteri deneyimini iyileştirecek farklı uygulamalara yer vererek müşteri memnuniyetini artırmalısınız. Ödeme altyapınızın güvenilir olması için Sopsy’yi tercih edebilirsiniz.

19 / 100

Leave a Comment