Ürün Fikriniz İçin Bir Üretici veya Tedarikçi Bulmanın Yolları

9 / 100
pexels ivan samkov 4491881

E-ticarete atılırken birçok kişi tedarikçi ve üretici bulma sorunuyla karşı karşıya kalır. İstediği ürüne ulaşamayan girişimciler fikirlerinden soğumaya kadar gidebilen bir sürece girebilir ancak karamsarlığa hiç gerek yok. Çünkü tam aradığınız üretici ve tedarikçileri bulmanın da yolları var. Fikirlerinizin daha başlamadan bitmesini istemiyor ya da bir an önce başlasın ve size para kazandırsın diye sabırsızlıkla bekliyorsanız bu yöntemler sayesinde kendinize en uygun üretici ve tedarikçilere ulaşabilirsiniz.

Tam Olarak Ne Arıyorsunuz?


Aramaya başlamadan önce ne aradığınıza karar vermeniz gerekir. Peki, bu ne demek? Yeni bir ürün fikri için uğraşıyorsanız bulacağınız üretici de yeni ürünler üretebilme kapasitesine sahip olmalıdır. Eğer halihazırda var olan bir ürünün pazarlamasıyla uğraşacaksanız o ürünün distribütörüne ya da üreticisine ulaşmaya çalışmalısınız. Bir başka ihtimal ise direkt olarak piyasadaki markaların mallarına ulaşmak. Bu fikirlerin hepsi sizi farklı yerlere götüreceğinden araştırmanızı yalnızca hedeflediğiniz alanda yapmalısınız.

İnternetin Nimetlerinden Yararlanın


Üretici ve tedarikçi bulmanın en iyi yollarından bir tanesi internettir. İnternet sayesinde siz de ürün fikriniz için gerekli şirketlerle iletişim kurabilirsiniz. Farklı girişimlerin yer aldığı geniş ağa sahip yerli ve yabancı e-ticaret siteleri, bu amaç doğrultusunda en doğru yerlerden bir tanesidir. Kendi ürününüze en yakın ürünleri sayfasında bulunduran profillerle iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanında arama motorlarına direkt olarak ticaretini yapmak istediğiniz ürünün dağıtımcısı ya da üreticisini sorabilirsiniz.

Fuarları Kaçırmayın


Her ne kadar kimisi için artık modası geçmiş gibi gözükse de fuar sektörü her sene kendini ve etkisini geliştirmeye devam ediyor. Siz de aradığınız ürünü içeren fuarlara katılın. Fuarlarda şirketler kendilerini tanıtmak amacıyla bütün hünerlerini gösterir. Herkesle iletişime ve iş birliğine açık olan bu şirketlerle fuarlarda gayet sağlıklı bir iletişim kurabilirsiniz. Aradığınız kalite ve fiyatta bir ortaklık gerçekleştirebileceğiniz bu fuarlar sayesinde üretici ve tedarikçilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Kulaktan Kulağa Oynayın


Unutmayın, network sahibi olmak şirketinizi büyütmeniz için önemli. Bu nedenle iletişim kurduğunuz herkesle konuyu bir şekilde buraya getirin. Karşınızdaki kişi alakasız bir sektörden dahi olsa aradığınız alanda sağlam tanıdıkları olabilir. Bu yüzden araştırma içerisinde olduğunuzu olabildiğince yayın ve onların da bunu başkalarına iletmesini sağlayın.

Bir üretici ya da tedarikçi bulmak için önce ihtiyaçlarınızı belirlemiş olmanız gerekir. Daha sonra bu yöntemleri uygulayıp ürününüz için en uygun tedarikçiye ulaşabilir, en kısa sürede ilk satışlarınızı yapabilirsiniz.

9 / 100

Leave a Comment