Uluslararası Kargo Gönderimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

462bd6f9 5c61 47eb 8659 1792726643e1

E-ticaret işletmenizi sınırların ötesine taşımak istiyorsanız uluslararası kargo gönderimi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü uluslararası nakliyeyi doğru yapmak için işinize uygun bir stratejiye ihtiyacınız var. Elbette ki her şeyi detaylarıyla bilmeniz gerekmiyor ancak mevcut seçeneklerinizi bilmeniz ve işinize yarayan seçeneği tercih etmeniz sınırların ötesine geçmeniz için gerekli. Gelin, uluslararası kargo gönderimi hakkında bilmeniz gerekenlere birlikte göz atalım.

Nereye, Ne Kargolayacaksınız?

Önce dünyanın neresine gönderi yapacağınızı ve hangi ürünleri göndereceğinizi belirlemeniz gerek. Hangi pazarlara doğru yolculuk yapacağınız konusunda emin değil misiniz? O zaman size biraz yardımcı olalım:

  • İşe yakın yerlerden başlayın. Bulunduğunuz ülkeye yakın yerlere teslimat yaparak başlarsanız teslimat konusunda müşterilerinize daha net bilgiler verebilirsiniz.
  • İletişim konusunu önemseyin. Girdiğiniz pazarın ana dilini düşünün. Eğer ana dilini akıcı konuştuğunuz bir ülke varsa ilk tercihinizi o ülkeden yana yapabilirsiniz.
  • Ürününüzün seçtiğiniz pazara uygunluğunu değerlendirin. Teslimat yapacağınız ülkeyi seçmeden önce o pazarda ürününüzle ilgili araştırmalar yapmalısınız.

Seçtiğiniz Pazarın Kurallarını Öğrenin

Hangi ülkelerin en iyi kargo fırsatlarını sunduğuna ve hangi ürünleri göndereceğinize dair bir fikriniz olduğunda ülkeye dair kural ve düzenlemeleri gözden geçirme zamanı gelmiş demektir. Bazı ülkeler için ürünleriniz yasaklı olabilir ya da ürününüzle ilgili sınırlamalar olabilir. Mevcut kurallar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak, teslimatın sorunsuz bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır. Bu kural ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var:

  • Örneğin; UPS, menşe ve hedef ülkelere göre kuralları ve düzenlemeleri gösteren bir uygulamaya sahip. Buradan uygulamayı inceleyebilirsiniz.
  • Ürünlerinizden herhangi birinin sevk edilirken “tehlikeli mal” olarak listelenip listelenmediğini kontrol edin. Genel olarak “tehlikeli mal”, taşıma sırasında zarar verebilecek ürün olarak tanımlanır. Bu bilgileri almak için en iyi yer, seçtiğiniz ülke hükümetinin web sitesidir.

Vergiler Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Uluslararası gönderiler, bir dizi faktöre bağlı olarak harç ve vergilere tabi olabilir. Özellikle hedeflediğiniz herhangi bir uluslararası pazar için araştırmanızı yapmak ve fiyatlandırma stratejinize tüm gümrük ve vergileri dahil etmek önemlidir. Hedef ülke başına ürünlerinize hangi gümrük ve vergilerin uygulanabileceği konusunda fikir edinmek için vergi hesaplayıcıları kullanabilirsiniz.

Şirketinizin kapılarını dünyaya açmak için bu yöntemleri deneyebilir, kargo konusunda bir usta haline gelebilirsiniz.

Leave a Comment