Web Sitenizde Yapacağınız Küçük İyileştirmelerle Daha Çok Satış Yapın

pexels tranmautritam 251225

Ürünlerinizin satışını yaptığınız e-ticaret sitenizin ziyaretçilerinizi ağırlayan, onları memnun eden bir satıcıdan farkı yok. Bu nedenle ona yatırım yaptığınızda satışlarınızın artması işten bile değil. Gelin satışlarınızı artırmak için web sitenizde yapabileceğiniz küçük iyileştirmelere göz atalım!

Açılış Sayfanızın Daha Hızlı Yüklenmesini Sağlayın

Hem SEO kurallarına uymak hem de kullanıcılara iyi bir deneyim yaşatmak için açılış sayfanızın hızlı olması şart. Eğer sitenizin tamamen yüklenmesi 5 saniyeyi geçiyorsa gerekli işlemleri yapıp hızlandırma çalışmaları yapmalısınız. Bu küçük iyileştirme ile ziyaretçilerin siteyi terk etme oranlarının düştüğünü göreceksiniz.

Yorum Alanlarını Aktif Hale Getirin

E-ticaret sitenizde bulunan yorum alanları, dönüşümleri etkileyen en önemli ögeler arasında. Eğer ürünleriniz için yorum alanları yoksa ekleyebilir, varsa da alışveriş yapan müşterilerinizin yorum yapması için onları farklı şekillerde teşvik edebilirsiniz. Bu teşvikler küçük indirimler ya da çeşitli fırsatlar olabilir.

Güvenilirliği Simgeleyen Görseller ya da İbareler Ekleyin

İnternetten alışverişi alışkanlık haline getirenlerin de ilk kez online alışveriş yapacakların da ilk aradığı şeylerden biri güvenilirlik. Bunu sağlamak için temel olarak yapmanız gereken pek çok şey var. Ancak güvenirliğinizi görsel olarak da destekleyip hangi önlemleri aldığınızı, sitenizi nasıl koruduğunuzu göstermelisiniz. Bu nedenle kullandığınız programları ve iş birlikçileri gösteren logoları ve ibareleri uygun alanlara ekleyebilirsiniz.

Mobil Hataları Sıfıra İndirin

Artık pek çok kişi alışverişlerini tablet ya da telefon gibi mobil cihazlardan yapıyor. Bu nedenle e-ticaret sitenizin mobil tarayıcılarla uyumluluğu kusursuz olmalı. Tasarımsal ya da yazılımsal herhangi bir hata, potansiyel müşterilerinizin rakip sitelere yönelmesine neden olabiliyor. Bu nedenle web sitenizi mobile uyumlu hale getirmeli varsa hatalarınızı düzeltmelisiniz.

Çok Satan ya da Yeni Gelen Ürünlerinizi Öne Çıkarın

Giriş sayfanıza çok satan ya da yeni gelen ürünlerinizi öne çıkaracak bir banner yaparak potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle çok satan ürünler, müşterileri satın almaya ikna eden etkenlerden biri.

Görsellerinizi Özenle Seçin

Hem ürün görsellerinizi hem de web sitenizde kullandığınızı fotoğraflardan ikonlara kadar tüm görsel ögeleri özenle seçmek kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Nasıl bir ürün satın alacağını gören, satın alma aşamasına kolayca gelebilen müşterilerin ilgili online mağazadan alışveriş yapma motivasyonları da artıyor. Görsellerin satışı nasıl etkilediğini “Satış Başarısını Artıran Görsellik İçin İpuçları” içeriğimizde detaylıca inceleyebilirsiniz.

Web sitenizde yapacağınız bu küçük ama etkili iyileştirmeleri hayata geçirmek için hemen çalışmalara başlayabilirsiniz.

Leave a Comment