Web Sitenize E-Ticaret Özelliği Nasıl Eklenir?

14 / 100
pexels negative space 34577 2

Halihazırda bilinen ve kendi kitlesine sahip bir siteniz var ve siz artık e-ticarete atılmak mı istiyorsunuz? Sahip olduğunu müşteri potansiyelini bir gelir kaynağına dönüştürmeniz mümkün. Hem sitenizde yapacağınız dokunuşlarla hem de farklı uygulamalarla siz de geleceğin ticaret sistemi olan e-ticarete adım atabilir, burada giderek varlığınızı ve gücünüzü artırabilirsiniz.

Basit E-Ticaret Dokunuşları Yapın


Bir e-ticaret sitesinin temel mantığını düşünün. Müşteri gelir, ürünlere bakar, sepete ekler, varsa hızlı yardım uygulamasıyla yardım alır, ödeme sayfasına gelir ve ödemeyi gerçekleştirir. Siz de sitenize ufak dokunuşlarla e-ticaret sitesi özellikleri ekleyebilirsiniz. Örneğin; ürün sayfalarına beden seçenekleri, stok bilgisi, yakınlaştırılabilen yüksek kaliteli ürün fotoğrafları ve ürünün farklı açılarını koyun. Bunun yanı sıra bir sepet özelliği ekleyin. Müşteriler, beğendiği ürünleri sepetine ekleyebiliyor olmalı. Sonrasında ise bir ödeme sayfası yaratın. Bu ödeme sayfası için güvenlik sözleşmeleri ve müşteri deneyimini iyileştiren basit arayüz tasarımlarını unutmayın. Buraya kadar e-ticaret sitenizi hazırlamış oluyorsunuz. Sizi rakiplerinizden ayıracak ekstra dokunuşlarla da sitenizi iyileştirmeye devam edebilirsiniz.

Sitenizi Baştan Yaratın


Bir başka seçenek ise web sitenizin aynısını baştan kurmaktır. Aynı web tasarımı ve aynı marka imajını kullanarak açacağınız yepyeni bir e-ticaret sitesi, müşterilerinizi farklı bir siteden değil de sizin güvenilir markanızdan alışveriş yaptığını hissettirir. Bu sayede kendi müşterilerinizi e-ticaret girişiminize rahatça yöneltebilirsiniz. Bu yöntem, e-ticaret sitesi dinamiklerine sahip bir web sitesi ile sizin senelerdir emek verdiğiniz web sitesini ortak noktada buluşturarak e-ticarette hazır bir müşteri kitlesiyle rahatça ilerlemenizi sağlar.

Sosyal Medyanın Ticaret Alanından Yararlanın


Son zamanlarda bazı sosyal medya kanalları e-ticaret alanında da kullanıcılara farklı avantajlar sunmak için girişimlere sahip. Bunlardan en çok kullanılanı ise Facebook’un e-ticaret sayfaları. Siz de var olan web sitenizin Facebook sayfasını bir e-ticaret sayfasına dönüştürebilirsiniz. Facebook’ta sahip olduğunuz takipçilerinize, web sitenizdeki trafiği de ekleyerek hedeflediğiniz noktalara kolaylıkla gelebilirsiniz. Ayrıca Facebook, markalara birbirinden farklı reklam seçenekleri de sunar. Bu reklamlarla müşterilere farklı bir siteye gitme zahmeti yaşatmadan kolayca alışverişe yönlendirebilir, e-ticaretteki gücünüzü her geçen gün artırabilirsiniz.

Web sitenize e-ticaret özelliğini ekledikten sonra sıra güvenilir bir ödeme altyapısıyla hizmet vermeye gelir. Bunun için Sopsy ile iletişime geçebilir, sizin için en uygun ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

14 / 100

Leave a Comment