Yeni Başlayanlar için Hızlıca İşe Yarayabilecek Pazarlama Tavsiyeleri

9 / 100
firmbee com gcsNOsPEXfs unsplash

Söz konusu e-ticaret olduğunda, bir günde kazanılan mucizevi başarılardan söz etmek mümkün değildir. Bazı şirketlerin başarı grafiğini çok hızlı ve tutarlı bir şekilde yükseltebilmesi sizi yanıltmasın. Bu tip şirketlerin geri planına baktığınızda da stratejik pazarlama hamlelerini şekillendirmek için harcanan günleri ve defalarca deneyip yanılarak tecrübe kazanılan anları görebilirsiniz.

Kısacası, işletmenizi hayalinizdeki noktaya taşımak için sabır ve emek harcamak durumundasınız. Ancak birkaç temel ipucunu uygulayarak hızlı bir çıkış yakalayabilir, motivasyonunuzu artırabilir ve kısa vadede yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. İşte işletmenize hızlı kazanç ve başarı sağlayabilecek bazı ipuçları…

Remarketing Çalışmalarına Ağırlık Verin

Potansiyel müşterilerinizin bir bölümü sitenizi ilk ziyaret edişinde alışveriş yapmaktan kaçınabilir. Onları yeniden kazanmak için remarketing çalışmalarına ağırlık verebilirsiniz.

Remarketing, internet sitenizi ziyaret eden müşterilerin neden satın alma aksiyonunu gerçekleştirmediğine odaklanan ve farklı kanallar aracılığıyla sitenizi yeniden onların karşısına çıkarmayı hedefleyen bir sistemdir. Bu sistem sayesinde sitenizin ziyaretçilerini anlık bildirim, reklam ya da e-posta aracılığıyla işletmenizi yeniden incelemeye ve alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz.

Remarketing çalışmalarınızı daha etkili hale getirmek için sitenizi son 7 – 10 gün içinde ziyaret eden kişilere özel reklamlar hazırlayabilirsiniz. Bu reklamlara ücretsiz teslimat ya da promosyon kodu gibi fırsatlar eklemek, potansiyel müşterilerinizi cezbetmek için etkili bir yöntemdir. Ayrıca reklamlara, müşterilerinizin sitenizi ziyaret ettiklerinde detaylı olarak inceledikleri ürünleri eklemeyi de unutmayın.

Remarketing ipuçlarını yalnızca sitenizde değil, sosyal medya platformlarında da kullanın. Bu sayede daha etkili ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinizi teşvik etmek için uygulayabileceğiniz diğer ipuçlarınaburadan göz atabilirsiniz.

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin

Arama motoru optimizasyonu için yeterli reklam bütçeniz varsa ve ilk hedeflerinizden biri internet sitenize trafik çekmekse Google Ads stratejilerine odaklanabilirsiniz. Reklamlar için ödemeniz gereken tutar, seçtiğiniz anahtar kelimelerin popülerliğine ve rekabet düzeyine göre belirlenir. Kısa vadede en iyi ve tasarruflu sonuçları almak için doğru ve etkili anahtar kelimeleri seçmeye odaklanmalısınız.

Evcil hayvan ürünleri satan bir işletme olduğunuzu hayal edin. Yalnızca “evcil hayvan ürünleri” kelimesi üzerinden ilerlediğiniz takdirde organik sıralamalarda yükselmekte güçlük çekebilirsiniz. Ancak işletmeniz köpekler için özel tasarımlı tasmalar üretiyorsa anahtar kelime seçiminizi doğrudan “özel tasarımlı köpek tasmaları” ya da “deri köpek tasması” gibi sözcük grupları üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede reklam maliyetleriniz düşerken sitenize trafik çekebilir ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Müşterilerinizi Sizden Yeniden Alışveriş Yapmaya İkna Edin

Müşterileriniz işletmenizden memnun kaldıkça ve sizden yeniden alışveriş yapma eğilimi taşıdıkça kazancınızı hızla artırmanız kolaylaşır. Sadık müşteriler kazanmak için uygulayabileceğiniz birçok yöntem var. Sitenizde bir abonelik sistemi oluşturabilir, her ay için farklı içerikler barındıran hediye kutuları hazırlayabilir, müşterilerinize ikinci alışverişlerinde kullanabilecekleri indirim ya da promosyon kodları hediye edebilirsiniz.

Etkili pazarlama stratejilerini ve müşteri memnuniyetini esas aldığınız sürece işletmenizi zirveye taşımanız kolaylaşır. Bu ipuçları eşliğinde başarı grafiğinizi hızlı bir şekilde yükseltebilir ve hayalinizdeki başlangıcı yapabilirsiniz.

9 / 100

Leave a Comment