Yüksek Dönüşümlü Facebook İçerikleri Hazırlamanız İçin 4 Ipucu

pexels pixabay 267399

Yılın her çeyreğinde Facebook’un reklam geliri olarak 16 milyar dolardan fazla kazandığını biliyor muydunuz? Bunun sebebi Facebook reklamlarını neredeyse her şirketin kullanıyor olması. İşte bu yüzden milyonlarca şirketin verdiği Facebook reklamları arasından sıyrılmak için ortaya farklı bir strateji koymanız şart. Rakiplerinizden ayrışmanız için gerekli olan yüksek dönüşümlü Facebook içeriklerini nasıl hazırlayacağınız konusunda yardım almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz!

Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın

Steve James’in de dediği gibi “Hedef kitlenizi tanıyın ve onlar için içerik üretin.” Ürün ya da hizmetleriniz için uygun pazarın neresi olduğunu iyi gözlemlemeli ve bu pazarı ele geçirmek için gerekli taktikleri doğru uygulamanız gerekli. Çünkü yüksek dönüşüm sağlayan bir Facebook kampanyası yazmak; nişinizi tanımak, hedef kitlenizin zihniyetine, hedeflerine ve sorunlarına derin bir analiz yapmaktan geçer. Eğer hedef kitlenizi iyi tanır ve doğru reklam metinlerini yazmanın temelini bilirseniz yüksek dönüşümlü Facebook içerikleri hazırlayabilirsiniz.

Farklı Segmentler Yaratın

Jenerik reklam yazmak, nispeten daha kolay olsa da daha az etkilidir. Ancak reklamlarınızı hedef kitlenizin ilgi alanlarına, sorunlarına, yaşına ve cinsiyetine odaklanarak yazarsanız süreç ne kadar uzun ve sancılı olursa olsun sonuçları harika olur. Ayrıca farklı segmentlere odaklanmak, jenerik metinlere farklı bakış açıları getirmek için de ideal. Kısacası, yüksek dönüşüm için Facebook reklam metinlerinize vakit ayırdığınızdan ve farklı segmentler yarattığınızdan emin olun.

Net Bir CTA (Eylem Çağrısı) Yapın

Hashtagged’den Hina Ilyas’a göre; “Etkili Facebook reklamlarının net bir hedefi ve insanları ziyaret etmeye teşvik eden bir mesajı vardır.” Reklam metninizde hedef kitlenize cevabı “evet” olan sorular sormalı ve sonuna onları net bir harekete geçirecek mesaj eklemelisiniz. Bu sayede yalnızca web sitenize etkileşimli trafik çekmekle kalmaz, tıkladıklarında ne ile karşılaşacaklarını da göstermiş olursunuz. Ancak bu noktada vadettiğiniz şeyle ziyaretçilerinizin karşılaşacağı şeyin aynı olduğuna dikkat edin. Aksi taksirde kötü bir kullanıcı deneyimi sunmuş olursunuz.

Emojilerin Gücünden Yararlanın

Reklam kampanyanızın, hedef kitlenizin karşısına “scroll” ederken çıkacağını biliyorsunuz. İşte bu kadar hızlı bir eylem esnasında dikkatlerini çekebilmek için reklam metninizde emojilerin gücünden yararlanabilirsiniz. Emojileri, dilerseniz ilgili bir yere, dilerseniz de eylem çağrınızın sonuna koyabilirsiniz.

Yüksek dönüşümlü Facebook içerikleri hazırlamanız için gerekli 4 temel ipucunu sizler için sıraladık. Hedef kitlenizin dilinden konuşan içerikler hazırlarsanız yüksek dönüşüm elde etmeniz an meselesi!

Leave a Comment